19 Липня, 2024 5:31 am

Бpитанські cолдати на захисті Укpаїни! Поступила перша інфоpмація, як далеко готові зайти союзники

Мирослав Чех, громадський діяч, історик, журналіст, депутат польського сейму II та III каденції розповів, які гарантії можуть бути з боку Великої Британії для України та що вони означають
Про це він сказав у інтерв’ю ведучому програми “Студія Захід” на телеканалі “Еспресо” Антону Борковському.

“Міністр оборони, говорячи серед іншого про гарантії Україні й про сто років союзу британсько-українського, сказав, що вони будуть зміцнювати свої ядерні сили, сказав про побудову 12 атомних підводних човнів

. Оце перекладено на пряму мову, яка рахується в безпековій сфері. І не тільки в американській. Але так само британський компонент росте як на дріжджах, це зрозуміло. А друге – те, що колишній посол України у Великій Британії Пристайко, дуже хороший, зрештою, посол, кваліфікований дипломат, на запитання “Чи уявляєте ви, що британські солдати можуть поїхати в Україну й захищати Україну?” сказав: “Так, я таку ситуацію уявляю””, – зазначив Чех.

Він нагадав про феноменальний дискурс британського міністра оборони, який протрактував гарантії безпеки Великої Британії для України.

“Там прозвучала фраза, від якої я аж присів, – Велика Британія сказала: наш союз з Україною на сто років, ми не відійдемо від України, Росія, ти забудь про те, що Велика Британія покине Україну. Це така фраза, що надзвичайно дорого коштує”, – додав Чех.

Усі європейці визнають, що Росія є екзистенційною загрозою для Європи, якій треба готуватися до протистояння з РФ й не покладатися дуже сильно на американську допомогу, вважає польський політик.

“Коли говоримо про Трампа, я завжди буду поки що наголошувати, що до виборів 11 місяців. Треба говорити про те, а що зробить для України Джо Байден і до чого він зобов’язався стосовно Європи.
Тут надзвичайно важлива роль – і це американські спостерігачі, і журналісти, і експерти всі говорять – активізації Великої Британії й об’єднаної абсолютно позиції і консерваторів, і лейбористів Партії праці. У них же вибори будуть восени.

Щодо безпекових питань позиція така сама – підтримувати Україну, зміцнювати НАТО й зміцнювати європейський компонент”, – резюмував він.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.