28 Травня, 2024 8:00 am

Почалося! путiн почав масштабні репpесії сеpед своїх поплiчників ВІДЕО

У п’ятій службі Федеральної служби безпеки РФ провели масштабну “чистку” серед співробітників, які займалися “українським питанням” й інформували главу Кремля про війну. Окрім керівника зовнішньої розвідки, репресій зазнали 150 офіцерів.

На це вказав журналіст-розслідувач із команди Bellingcat Христо Грозєв. Він дав інтерв’ю російському опозиційному каналу “Популярна політика” (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

Насамперед розслідувач підтвердив, що колишнього главу 5-ї служби ФСБ генерал-полковника Сергія Бесєду перевели до СІЗО Лефортово. Він наголосив, що телефон “репресованого” росіянина вимкнений уже протягом двох тижнів.

Водночас під “чистку” також потрапили 150 офіцерів зі Служби оперативної інформації й міжнародних зв’язків (офіційна назва 5-ї служби ФСБ). Всі вони так чи інакше займалися питаннями України.

За словами Грозєва, значна частина з них, якщо не заарештована, то не працює вже у російській ФСБ.

“Чистка” точно пройшла. Через декілька днів, сподіваюся, зможемо опублікувати щось конкретніше про долю цих людей”, – додав журналіст.

Зауважимо, що п’ята служба займається зв’язками ФСБ РФ із зарубіжними партнерами, зокрема й американськими відомствами. Усередині неї діє ще Департамент оперативної інформації, який виконує функції зовнішньої розвідки.

За даними розслідувачів, саме ця структура відповідала за надання російському лідеру Володимиру Путіну інформації про політичні події в Україні перед повномасштабним вторгненням.

11 березня журналіст Андрій Солдатов, який спеціалізується на російських спецслужбах, першим повідомив про домашній арешт Бесєди та його заступника Анатолія Болюхи. Пізніше це підтвердили в Bellingcat. 9 квітня російського генерал-полковника перевели в слідчий ізолятор у Москві.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.