21 Липня, 2024 3:25 am

1 кілoват за 3 кoпійки! Укpaїнський шкoляр створив унікальну устaновку для отpимання електpоенергії

Зі своєю розробкою, одержання електроенергії з атмосфери, український школяр Самуїл Кругляк спочатку переміг на національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2015, а згодом отримав право взяти участь в Олімпіаді геніїв, що проходила в Освего (штат Нью-Йорк, США) Він завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників з усього світу.

Крім диплома, Самуїл Кругляк отримав можливість безкоштовного навчання в одному із вишів США та щомісячну стипендію 700 доларів.

Усі перемоги школяр здобув за розробку проекту під назвою «Отримання електроенергії з атмосфери». Винахідник пропонує видобувати електроенергію з повітря, точніше з атмосфери за допомогою штучної іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізуючою вежею. Винахід Самуїла має на увазі видобуток не тільки електроенергії, а й води.

За попередніми підрахунками, один кіловат такої електроенергії коштуватиме лише три копійки.
Самуїл запевняє, що цей винахід він побачив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки завдяки викладачам з Малої академії наук цей проект вдалося втілити в життя.

«Така установка коштує копійки, але користі від неї – на мільйони. Уявіть собі: у разі її запуску ми могли б забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%», – каже один із викладачів.

Викладачі школяра кажуть, що про винахід Самуїла Кругляка в Україні дізналися лише тоді, коли він переміг у Нью-Йорку. До цього різні установи, до яких зверталися науковці, не звертали на винахід уваги. Зробити настанову школяру допомогли наукові консультанти, а лабораторія МАН у Києві надала базу для експериментів.

Нова електростанція дозволить видобувати електроенергію абсолютно безкоштовно.

Гроші потрібні будуть лише на спорудження самої електростанції. Але навіть з огляду на ці витрати один кіловат електроенергії коштуватиме всього… три копійки. Це справді дешевий спосіб видобутку електроенергії за допомогою штучної іонізації хмар.

Навряд чи я зможу загальнодоступною мовою пояснити цей процес. Міні-електростанцію я вже побудував та експериментально довів, що метод працює.

Тепер потрібно збудувати велику електростанцію, яка, за моїми підрахунками, забезпечить дешевою електроенергією щонайменше 82 % Кіровоградської області.

Її висота – 150 метрів. Наразі я розробляю спеціальний трансформатор, який дозволить збільшувати отриману енергію у шість разів.

Якщо все вийде, вистачить п’яти таких електростанцій, щоби забезпечити дешевою електроенергією всю нашу країну», – розповів винахідник.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.