19 Липня, 2024 6:55 am

Пенciонери в заxваті! Тим у кого є відповідний стаж пенсія зpосте на тисячі гpивень і це ще не все…

Зі стартом нового 2024 року в Україні розпочалося поетапне підвищення пенсій. Так, уже з 1 січня зросла пенсія у громадян, яким більше 65 років, та які виконали необхідну умову за стажем.

А в березні на всіх пенсіонерів чекає індексація, в ході якої обіцяють суттєво підвищити виплати літнім пенсіонерам. Деякі пенсії зростуть на тисячі гривень

Про те, як можуть зрости виплати в березні, розповіли у Пенсійному фонді України.

З 1 січня зросли пенсії у громадян, яким понад 65 років.

Щоправда, виплати зросли не в усіх, а лише у тих, хто має повний страховий стаж.

Відповідно до закону, громадяни віком від 65 років, які мають 30/35 років (жінки/чоловіки) стажу, повинні отримувати пенсію, не меншу за 40% від мінімальної зарплати.

А оскільки мінімалка з 1 січня зросла з 6700 до 7100 гривень, то й мінімальна пенсія у пенсіонерів, старших за 65, зросла з 2680 грн до 2840.

Проте наймасштабніше підвищення пенсій очікується в березні. Виплати індексують усім громадянам. Поки що відсоток індексації точно не відомий, але експерти кажуть, що розрахункові пенсії мають зрости приблизно на 15%

Водночас уряд цього разу вирішив більше підвищити виплати громадянам, які вже давно вийшли на пенсію, і які отримують значно менше молодих пенсіонерів.

Отже їм робитимуть перерахунок пенсій із застосуванням підвищувальних коефіцієнтів.

У березні також зростуть максимальна та мінімальна пенсії, які дорівнюють, відповідно, десяти та одному прожитковому мінімуму. Таким чином, мінімальна пенсія зросте із 2 093 до 2 361 грн. А ось максимальна стане майже на 3 тисячі вище: 23 610 грн замість 20 930.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.