5 Березня, 2024 1:57 am

  27 грудня. Яке сьогодні свято. І що у жодному разі не можна сьогодні викидати

  Яке сьогодні свято відзначають віряни, заборони дня і в кого іменини.

  27 грудня за новим церковним календарем православні віряни згадують святого апостола від 70-ти Стефана. У народному календарі – Степанів день.

  Розповідаємо про традиції цього дня, народні прикмети та що відзначають у церкві 27 грудня за старим стилем.

  27 грудня 2023 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
  27 грудня (9 січня за старим стилем) – день пам’яті першого християнського мученика Стефана, який постраждав за віру в Ісуса Христа.

  Про святого апостола первомученика архідиякона Стефана розповідається в книзі Діянь святих апостолів. Він жив у І столітті, в Єрусалимі. Його та ще шістьох чоловіків учні Христові обрали дияконами (служителями). Їм слід було підтримувати порядок під час роздачі милостині бідним і надавати іншу допомогу нужденним. Стефан став архідияконом, тобто, старшим дияконом.

  Одного разу йому довелося постати перед судом, на якому Стефана звинуватили в наклепі на пророка Мойсея. Тоді архідиякон виголосив промову, проповідуючи Христа. У переказах сказано, що в цей момент він побачив над собою відкрите небо і Господа Ісуса Христа. І Стефан голосно сказав про це. Тоді ті, хто засідав у суді, накинулися на нього і поволокли за місто, де побили камінням. Стефан загинув і став першим християнським мучеником.

  Свято 27 грудня за старим стилем – день пам’яті великомучеників Філімона, Аполлонія, Аріана і Феотиха.

  Про що говорять прикмети на 27 грудня.

  За прикметами судять, якою буде погода і літо:

  вночі з’явився іній – чекай снігу;
  теплий день видався, як для зими – літо буде спекотним;
  погода змінюється протягом дня – буде потепління.
  У народному календарі 27 грудня – свято Степанів день або Степанові труди. Говорили: “Прийшов Степан – на ньому червоний жупан”, тобто незабаром варто чекати морозів.

  Що не можна робити 27 грудня
  У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

  працювати по дому;
  полювати;
  лаятися, пліткувати;
  надавати допомогу.
  Вважається, що в цей день у жодному разі не можна викидати хлібні крихти – вони символізують достаток і разом із ними з дому можна “викинути” гроші. Залишки хліба потрібно згодувати птахам або тваринам.

  Що можна робити 27 грудня
  Цього дня можна піти до церкви або помолитися вдома. У святого Стефана просять зміцнення у вірі, душевного спокою і достатку. Також святий вважається покровителем домашньої худоби.

  За народною традицією цього дня готують “колядки” – маленькі пиріжки з прісного тіста з різною начинкою і медові пряники. Відмовлятися від такого частування не можна – вважається, що тоді весь рік буде невдалим.

  27 грудня – іменини сьогодні
  Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Антоніна, Олена, Давид, Степан, Федір, Яків.

  Джерело

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.