13 Липня, 2024 10:11 pm

П’ять кpаїн, де cвяткування Різдва забоpонене закoном

За веселощі можна сісти до в’язниці.

25 грудня люди святкують одне з найважливіших церковних свят – Різдво Христове.

Втім, у деяких країнах заборонено його святкувати через різні правила та причини.

5 країн, де Різдво заборонене законом:

Таджикистан

Країна, що межує з Афганістаном, Киргизстаном та Узбекистаном, протягом останнього десятиліття поступово посилювала обмеження. Але на новий рівень ситуація вийшла 2013 року, коли Діда Мороза заборонили показувати на телеекранах, а на “використання феєрверків, святкових обідів, дарування подарунків та збирання грошей” також було накладено вето.

Відповідно до постанови Міносвіти, у школах та ВНЗ також не допускається “установлення ялинки як живої, так і штучної”.

Святкування Геловіна також практично заборонено в Таджикистані, а похорон та весілля також підлягають суворим правилам. Повідомляється, що одного хлопця було оштрафовано за те, що 2015 року пішов із друзями до ірландського пабу у свій день народження.

Бруней

Держава Південно-Східної Азії Бруней застосовує аналогічні правила, забороняючи людям носити шапки Санти, а також будь-який різдвяний одяг або аксесуари.

2014 року султан крихітної багатої нафтою держави Хасанал Болкіах заявив, що святкування не заплановане, оскільки він побоюється, що святкування його “надмірно і відкрито” може збити мусульманське населення.

Люди інших релігій все ще можуть веселитися, але лише якщо це буде за зачиненими дверима та у повній конфіденційності.

Деякі люди стверджують, що сім’ям також доводиться попереджати владу про свої святкові плани, перш ніж вони зможуть розпочати справу, щоб усе було чесно і вони не ризикували порушити закон.

Покарання за збори на вечірці 25 грудня без дозволу – штраф у розмірі до 27 тисяч брунейських доларів (765 тисяч гривень) або тюремне ув’язнення на строк до п’яти років – або те й інше.

Саудівська Аравія.

Саудівська Аравія аналогічним чином наклала вето на будь-які “видні ознаки” святкових веселощів, оскільки жителі та туристи повинні слідувати місячному календарю, а не григоріанському календарю.

Тим не менш, Різдво проникло до країни тоді, як спадковий принц Мухаммед бен Салман послабив деякі з суворіших релігійних правил, хоча святкування Дня святого Валентина та Геловіна, як і раніше, залишається забороненим.

Як пише ladbible.com, 2012 року 41 християнин був затриманий релігійною поліцією після того, як їх звинуватили в “змові з метою святкування Різдва”, але через десять років здається, що свята вже не є такою забороненою темою.

На місцевих ринках тепер можна побачити все, що лише можна собі уявити, пов’язане з Санта-Клаусом: дерева, дрібнички, мішуру, штучний сніг і навіть фірмовий червоний капелюх Клауса з білими камінчиками нагорі.

Хоча офіційної заяви про скасування заборони на святкування Різдва не було, люди поступово розсувають кордони і, мабуть, поки що не зустріли негативної реакції.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.