24 Липня, 2024 2:08 am

22 гpудня. Яке сьoгодні cвято. Що в жoдному pазі не мoжна pобити цього дня

22 грудня за новим церковним календарем згадують святу великомученицю Анастасію. У народному календарі – Настасин день.

Розповідаємо про його традиції та заборони, народні прикмети і що відзначають у церкві 22 грудня за старим стилем.

22 грудня 2023 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем.

22 грудня (4 січня за старим стилем) – день пам’яті святої Анастасії, яку називають також Узорішительницею і вважають покровителькою породіль.

Анастасія народилася в Римі. Її батько був язичником, мати – християнкою, але вона приховувала свою віру. Виховував дівчинку святий Хрисогон, у якого Анастасія навчилася також навчати сама.

Мати дівчинки померла рано, а батько видав заміж поза її волею. Але Анастасія твердо вирішила присвятити життя Богу. Обрядившись у жебрачку, вона часто відвідувала у в’язницях Риму ув’язнених: приносила їжу, лікувала, мила і годувала. Там же, у в’язниці, опинився вчитель Анастасії Хрисогон, якого катували, змушуючи відмовитися від віри. Коли його стратили, Анастасія пішла з Риму в мандрівку, надаючи допомогу нужденним і досліджуючи християнство. Багатьом вона вселила надію і позбавила від відчаю, печалі і страху. За це її і прозвали – Узорішительниця.

Чутка про мандрівницю дійшла до імператора Діоклетіана – Анастасію схопили і стали мучити. Верховний жрець вирішив осквернити її, але щойно доторкнувся до полонянки, як миттєво осліп, а незабаром помер у муках.

Анастасію намагалися спалити живцем, дівчина загинула, але її тіло виявилося недоторканим вогнем. Пізніше на місці поховання святої побудували церкву, названу на честь святої великомучениці.

Свято 22 грудня за старим стилем – свято Зачаття Пресвятої Богородиці.

Про що говорять прикмети на 22 грудня.

За прикметами дня дивляться, якою буде погода найближчими днями і на Новий рік:

якщо цього дня йде сніг – слідом за ним піде дощ;
відлига почалася – теж до дощу; мороз – до ясної погоди;
день видався сонячним – на Новий рік буде гарна погода, похмуро – до хуртовини;
сніговий буран удень – до морозу вночі.
У народному календарі 22 грудня – свято Настасин день.

Що не можна робити 22 грудня

У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

лихословити, лаятися, бажати зла;
влаштовувати гучні посиденьки і порушувати інші правила посту;
відмовляти в допомозі, особливо літнім;
ображати домашніх тварин.

Триває Різдвяний піст, з 18 до 24 грудня – найсуворіший тиждень, тому потрібно утримуватися не тільки у вживанні спиртного і скоромної їжі, а й у розвагах і розвагах. Тим, хто постить, в цей день можна їсти гарячу їжу без масла.

За народними прикметами не варто проколювати вуха для сережок – довго гоїтимуться, а також в’язати рукавиці – щоб “рук не пов’язали”, тобто, не заарештували.

Що можна робити 22 грудня.

Цього дня добре піти в храм або помолитися вдома. У святої Анастасії просять позбавити страху перед майбутнім, по допомогу до великомучениці звертаються вагітні – вважається, що свята допомагає під час пологів, оберігає породіль і немовлят від хвороб, захищає сім’ї від негараздів. Також святу Анастасію вважають покровителькою ув’язнених.

Цього дня заведено займатися домашніми клопотами: робити прибирання в домі та на подвір’ї, прати, мити вікна. Вагітним жінкам належить готувати обереги для дітей або новонароджених – вишиті ковдри.

22 грудня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Анастасія, Федір, Дмитро.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.