![](https://lampa-news.com/wp-content/uploads/2023/05/345ен-098765433цу.jpg)
Жaх який не пеpедати словами… У Херсоні pосіяни вбuли вчительку та лікаря.
У Херсоні під час обстрілу міста російськими військами 3 травня загинули 23 мирні жителі. Серед них вчителька місцевої школи Олена Кирпиченко, а також її 89-річна мати. Вони були вдома, коли туди влучив снаряд. А також 65-річний лікар-онколог, котрий після роботи заїхав до супермаркету, пише Obozrevatel
Вчителька загинула разом із мамою
3 травня російські війська весь день завдавали ударів по мирному місту Херсон. Снаряди влучили в будівельний гіпермаркет, супермаркет, автозаправку, вокзал, де стояв поїзд. Також російські терористи обстрілювали будинки мирних жителів.
Однією із жертв стала 54-річна вчителька початкової школи №7 Олена Кирпиченко, а також її 89-річна мама. 17-річна донька вчительки Настя дивом вижила.
![Після роботи зайшов до АТБ, туди прилетіла ракета: у Херсоні росіяни вбили вчительку та лікаря](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/5/5/elena-kirpichenko1.jpeg)
“Олена Євгенівна останнім часом перебралася жити в будинок свого брата. Тому що її будинок постійно був під обстрілом – орки стріляють із лівого берега постійно. Брат мав безпечніше житло.
Того дня, 3 травня, вона була вдома. Кажуть, що вранці вона була онлайн на зв’язку зі своєю школою. Удома перебували її мама та дочка Настя. Приблизно о шостій годині вечора в будинок прилетів снаряд, їх завалило. Більше пощастило дочці, вона були в іншій кімнаті. Брат відкопував їх. Олена була вже не жива, а її старенька мама ще дихала. Її повезли машиною до лікарні, але дорогою вона померла. З нею в машині була й Настя, все сталося у неї на очах”, – розповідає знайома родини.
![Після роботи зайшов до АТБ, туди прилетіла ракета: у Херсоні росіяни вбили вчительку та лікаря](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/5/5/i2.jpeg)
Учні її просто обожнювали
Олена Кирпиченко багато років працювала у початковій школі №7. Останнім часом вона була класною керівницею у 2-му класі.
Буквально у квітні їй вручили сертифікат про успішне проходження навчання української мови.
![Після роботи зайшов до АТБ, туди прилетіла ракета: у Херсоні росіяни вбили вчительку та лікаря](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/5/5/3432291695430342147024871283135962188898536n.jpg)
“Олена Євгенівна 25 років пропрацювала вчителькою. Добра, чуйна, позитивна, оптимістка. Вона вчила дітей дружити, радіти успіхам друзів, давала їм гарні знання. Її любили діти й поважали батьки, колеги. Олена Євгенівна дуже рано приходила до школи та пізно йшла додому. Затримувалася, щоб усе підготувати до уроків наступного дня. Дуже світла людина пішла від нас”, – згадує про неї директорка школи Інна Поперечнюк.
Мати однієї з учениць каже, що навіть в окупації Олена Євгенівна продовжувала навчати дітей.
![Після роботи зайшов до АТБ, туди прилетіла ракета: у Херсоні росіяни вбили вчительку та лікаря](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/5/5/i-2.jpeg)
“Навіть коли Херсон був окупований, вона знаходила час написати, зателефонувати, запитати, як у нас справи. Завдяки їй діти нашого класу обожнювали школу та із задоволенням йшли на заняття. А коли бачили свою вчительку, то бігли їй назустріч обнятися, ледве не збивали її з ніг”, – розповіла мати її учениці Юлія.
В Олени Кирпиченко залишилась донька, з чоловіком вони були давно в розлученні. Виховувати доньку допомагала їй мати.
![Після роботи зайшов до АТБ, туди прилетіла ракета: у Херсоні росіяни вбили вчительку та лікаря](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/5/5/mama-elenyi-kirpichenko-s-vnuchkoj.jpeg)
До лікаря пацієнти вишиковувалися в чергу
Того дня, 3 травня, у Херсоні загинув і 65-річний Олександр Моргунов. Він багато років пропрацював у Херсонському обласному онкологічному диспансері онкогінекологом, із 2006 року був завідувачем відділення.
“Це була дивовижна людина. Дуже добра, весела. Ми 22 роки пропрацювали разом, і за весь цей час я жодного разу не чула, щоб він на когось підвищив голос або сказав погане слово. Він був чудовим лікарем. Усі пацієнти хотіли потрапити тільки до нього. Він провів сотні й сотні операцій”, – розповідає його колега, в.о. головної медсестри диспансеру Олена Єгорова.
![Після роботи зайшов до АТБ, туди прилетіла ракета: у Херсоні росіяни вбили вчительку та лікаря](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/5/5/aleksandr-morgunov1.png)
Родом лікар зі Скадовська, проживав у Херсоні – обидва міста на березі Азовського моря, і Олександр Олександрович дуже любив море. У нього на сторінці у Facebook багато фотографій із морськими пейзажами.
Колега розповідає, що лікар усю окупацію провів у Херсоні, нікуди не їхав. “Ми тут залишилися всім колективом. Нас теж перевіряли, обшукували росіяни. Перевіряли у нього телефон і знайшли там картинки за Україну, почали запитувати, що це. Він їм відповів: “Я в Україні живу, які у мене можуть бути картинки?” – каже Олена Єгорова.
![Після роботи зайшов до АТБ, туди прилетіла ракета: у Херсоні росіяни вбили вчительку та лікаря](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/5/5/603900766724101165450425505187306467753984n.jpg)
3 травня, вже після роботи, Олександр Моргунов повертався з роботи й заїхав до супермаркету АТБ – купити молока, хліба. Тоді туди прилетіла російська ракета.
![Після роботи зайшов до АТБ, туди прилетіла ракета: у Херсоні росіяни вбили вчительку та лікаря](https://i.obozrevatel.com/gallery/2023/5/5/49079286599976040455117457873097488334848n.jpg)
“Він був сильно поранений, стікав кров’ю. У магазині була ще одна наша лікарка, вона надавала йому першу допомогу, перетягувала рани. Його відвезли до лікарні в реанімацію, капали кров, але він помер”, – каже Єгорова.
Дітей у лікаря не було, залишилася дружина, з якою вони прожили багато років.
Comments (0)