9 Грудня, 2024 4:42 pm

Укpаїнець відмовився від газу та витpачає на опалення будинку взимку лише 500 гpн на міcяць. Як таке можливе?

Жити без газу та опалювати будинок взимку за 500 гривень – це реально.

Мешканець Луцька Олександр Гриб вже кілька років опалює свій будинок за допомогою теплового насоса, а гаряча вода взимку взагалі виходить безкоштовно.

Олександр розповідає, що довгий час шукав і в Польщі, і в Німеччині тепловий насос, який не потребує обслуговування, але побачив такий у Швеції, який працював без сервісу з 1989 року.

«Я можу бути за кордоном та керувати температурою в будинку.

Управляти ним можна терморегулятором стаціонарно або телефоном у будь-якій точці світу», – розповів він інтернет-виданню«Волинь Online».

Теплові насоси «Octopus» не потребують дорогого технічного обслуговування, монтаж обладнання займає всього один, два дні, не потребують буріння свердловин, можна підключити до будь-яких систем опалення, не мають рухомих частин, а відповідно нічого ламатися, мають повністю автоматичний режим роботи, гарантовано працюють узимку при температурі до –40 градусів Цельсія, мають унікальний зовнішній вигляд – крижану скульптуру.

Основна перевага – скорочення опалювальних витрат до 70%.

Єдині витрати – це електроенергія. Однак, тепловий насос, споживаючи 1 кВт електроенергії, дає до 4 кВт теплової енергії.

Найважливіше, що термін окупності вартості обладнання становить три-п’ять років, а очікуваний термін експлуатації – до 50 років.

Як пояснює Олександр Гриб, він за опалення свого будинку площею 140 квадратних метрів узимку оплачує лише 500-600 гривень. Це гроші за електроенергію. І все.

Воду ж він отримує взимку безкоштовно завдяки встановленню проміжного бака в системі опалення: коли в тепловий бак запускається тепло, то одночасно нагріваються і радіатори, і тепла підлога і вода. Влітку перекриваються засувки на опалення татепловий насосгріє лише воду, відповідно, електроенергії споживає менше.

Як монтувати тепловий насос

Як розповів Олександр Гриб, монтажтеплового насосупростий та займає не більше двох днів. На вулиці потрібно поставити пасивний випарник, а в будівлі – внутрішній блок та пульт керування. У систему закачують фреон: коли він кипить за температури – 42 градуси за Цельсієм, він виділяє тепло.

Насамперед для монтажу потрібно вибрати місце встановлення випарника. Його радять ставити в місце, що дуже провітрюється.

Справа в тому, що взимку він намерзає, як крижана скульптура, тому місце має добре продуватися. Випарник можна ставити на стіну або дах будівлі.

Сам випарник рекомендують встановлювати на невеликому бетонному фундаменті або бетонних кільцях, його можна встановити на металоконструкцію. Після встановлення на фундамент випарник підключають до внутрішнього блоку за допомогою мідних труб, цей контур є фреоновою магістраллю теплового насоса.

Чим більша площа будівлі, яку потрібно опалювати, тим більше випарників потрібно. Наприклад, один випарник потрібний, якщо площа будинку до 150 квадратних метрів, два – до 250 кв. м, три – до 350 кв. м, а каскадна установка теплових насосів дозволяє реалізувати систему опалення для приміщень із необмеженою площею.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.