13 Листопада, 2024 4:40 pm

12 липня. Як цеpковне cвято cьогодні, що не варто pобити жінкам цьoго дня, щoб не накликати хвоpоби

Яке церковне свято відзначають 12 липня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.

12 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують мучеників Феодора, варяга, і сина його, Іоанна.

Про традиції та прикмети 12 липня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

12 липня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше.

Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

12 липня за новим церковним календарем (25 липня – за старим) – день пам’яті мучеників Феодора, варяга, і сина його, Іоанна.

Феодор Варяг і син його Іоанн – християни, які стали мучениками на Київській Русі за віру.

Про Феодора та його сина Іоанна відомо мало. У літописі сказано, що Феодор народився в X столітті, довгий час він служив у Візантії – там і прийняв святе хрещення. Язичницьке ім’я Феодора було чи то Тур (Утор (скандинавське Тор), чи то Утор (скандинавське Оттар). Пізніше він переїхав жити до Києва, це були часи правління князя Володимира. У Феодора був син, який теж сповідував християнство і був одним із найкращих княжих дружинників.

Батько і син вони постраждали за Христа. На юнака Іоанна випав жереб язичників, і вони хотіли принести його в жертву богам. Цьому протистояв батько, Феодор – він викривав язичницьких кумирів і не збирався віддавати свого сина. Натовп язичників, підбурюваний жерцями, убив і юнака, і його батька.

Точна дата загибелі варягів Феодора та Іоанна невідома – імовірно, це сталося 12 липня 978 року, коли розпочався перший період торжества язичництва в Києві, або ж улітку 983 року, коли було повстання язичників по всьому слов’яно-германському світу. Вважається також, що події, які сталися з Феодором та Іоанном, певною мірою вплинули на рішення Володимира стати християнином. Князя вразила мужність, з якою варяг самотужки протистояв натовпу розлючених киян, захищаючи свою віру.

Деякі історики припускають, що на місці будинку варяга Володимир звів першу кам’яну Десятинну церкву – 1908 року біля стін церкви було виявлено залишки будинку, зруйнований двоповерховий дерев’яний зруб розміром 5,5 на 5,5 метрів.

Церковне свято 12 липня за старим стилем

12 липня за старим календарним стилем – день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Про що говорять прикмети на 12 липня

За прикметами дня судять, якою буде погода до кінця літа і взимку:

багато роси випало – день буде сонячним, а залишок літа – спекотним;
немає роси зранку – до дощу;
туман випав – урожай буде поганим;
холодний день 12 липня – зима буде з морозами;
у лісі багато грибів – до швидкого похолодання.

У народному календарі 12 липня – свято Великі роси, з цього дня починає випадати велика роса, а також Прокл Плакальщик – на честь святих мучеників Прокла та Іларія, пам’ять яких також звершується цього дня.

Що не можна робити 12 липня

12 червня, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лихослів’я, лайки, заздрості, жадібності, наклепу, пліток, помсти і зневіри.

За народними прикметами цього дня не слід займатися важкою фізичною працею жінкам, робити ремонт, прибирати і шити (якщо це не професія) – вважається, що так можна накликати хвороби.

Також жінкам цього дня не можна плакати, інакше весь рік ходитимуть у сльозах.

Що можна робити 12 липня

До Феодора Київського звертаються з молитвами про зміцнення віри, збереження благочестя, зцілення захворювань.

За народними повір’ями в цей день слід обов’язково допомогти тому, хто потребує, шлях навіть порадою. Вважається, що роса 12 липня має цілющу силу, і за можливості потрібно обов’язково пройтися по ній босоніж. Наші предки вмивалися росою, щоб довше залишатися молодими, а також вилікувати хвороби і захиститися від пристріту. Також цього дня збирають лікарські рослини і заготовляють їх.

12 липня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Антон, Арсеній, Вероніка, Гавриїл, Іван, Марія, Михайло, Федір.

За старим стилем іменини у Григорія, Павла, Парфенія, Петра.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.