13 Липня, 2024 9:01 am

25 чеpвня. Яке cьогодні cвято. Від чого обеpiгає чудотвоpна ікoна “Ізбaвительниця”

Яке церковне свято відзначають 25 червня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.

25 червня за новим церковним календарем православні віряни відзначають свято чудотворної ікони Божої Матері “Ізбавительниця”, яка зберігається в одному з українських монастирів.

Про традиції та прикмети 25 червня, яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

25 червня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідні свята) змістилися на 13 днів раніше.

Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

25 червня за новим календарним стилем (8 липня – за старим) – свято чудотворної ікони Божої Матері “Ізбавительниця”.

Ікона була написана ще 1788 року на святому Афоні, а її історія спочатку була пов’язана з життям старця, схимонаха з Афону Мартініана. Мартініан отримав святиню на знак благословення. 1841 року старець вирушив у містечко Мавровони – його жителі тоді потерпали від нашестя сарани.

Мартініан узяв ікону Пресвятої Богородиці й разом із 5 тисячами городян вийшов у поле, де всі стали молитися. Раптом сарана піднялася в повітря, і птахи знищили шкідників. У тому ж містечку, за переказами, ікона Богородиці повернула до життя померлого хлопця. Звістка про це розійшлася, і люди йшли до Пресвятої Богородиці за зціленням від різних недуг.

Коли Мартініан повернувся на Афон, то передав святиню в монастир святого великомученика Пантелеймона, пізніше образ зберігався в Новоафонському Симоно-Кананітському монастирі в Абхазії. У XX столітті почалися гоніння на духовенство, і чудотворну ікону доручили оберігати одному з ченців. Він беріг святиню до самої смерті, після хранителем став його наступник. Далі протягом 80 років ніхто нічого не знав про долю ікони, доки уві сні ченцеві не з’явилася Пресвята Богородиця – вона просила передати образ на український Афон. Чернець на той час не знав, де це, але, як виявилося, йшлося про Манявський Хрестовоздвиженський монастир, що в Івано-Франківській області.

Коли хранитель святині прибув туди, то побачив обитель у великих руїнах. Він засумнівався, чи залишати тут образ, але Пречиста Діва знову з’явилася ченцю й повторила своє прохання. На той час уже відбудували храм Воздвиження Чесного Хреста Скиту Манявського – туди монах і передав чудотворну ікону. Відтоді святиня зберігається в древній Хрестовоздвиженській Манявській обителі, яку називають українським Афоном, а вклонитися святині їдуть з усіх куточків світу.

Ікона Божої Матері "Ізбавительниця"

Церковне свято 25 червня за старим стилем

25 червня за старим календарним стилем – день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, преподобного Петра Афонського .

Про що говорять прикмети на 25 червня

За прикметами дня судять, якими будуть погода і врожай:

спекотний день видався – така погода простоїть ще 40 днів;
веселка над ставком або річкою – чекай дощу;
дощ пішов – буде багато меду;
багато конюшини – до дощового сезону.

У народному календарі 25 червня – свято Февронія Русальниця, назване так на честь святої преподобномучениці Февронії діви, пам’ять якої також відзначають цього дня. За народними повір’ями, цього дня русалки водять хороводи, тому потрібно бути особливо обережними під час купання у водоймах.

Що не можна робити 25 червня

25 червня, як і в інший день, церква не вітає сварки, сварки, виступає проти наклепу, пліток, жадібності, заздрості, зневіри.

Народні прикмети не радять цього дня сваритися подружжю або закоханим – можуть розлучитися назавжди або довго не зможуть помиритися, а також не варто працювати на городі та в саду – праця буде марною.

Що можна робити 25 червня

Перед чудотворною іконою Божої Матері “Ізбавительниця” просять дати здоров’я, позбавити хвороб, пристрастей і згубних звичок, допомогти знайти рішення в складній ситуації, позбутися душевних мук, депресії й печалі, вберегти від зла, лиха й негараздів.

За народними прикметами 25 червня подружжю потрібно зайнятися якоюсь спільною роботою, щоб у домі панували любов і злагода.

25 червня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Костянтин, Леонід, Петро, Федір, Давид. За старим стилем іменини у Анни, Андрія, Арсенія, Івана, Марії, Петра, Степана, Тимофія, Юліана.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.