13 Липня, 2024 10:24 am

18 чеpвня. Яке сьoгодні свято. Три забоpони в цей день, поpушивши які можна накликати бiду на себе та piдних

Яке церковне свято відзначають 18 червня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.

18 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула. У народі день прозвали Ярилин.

Про традиції та прикмети 18 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

18 червня за новим календарним стилем (1 липня – за старим) – день пам’яті мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула.

Леонтій, Іпатій і Феодул жили в I столітті, всі вони були римськими воїнами. Леонтій був християнином – він навертав до християнської віри язичників.

Дізнавшись про це, правитель наказав схопити його і доставити до нього. За Леонтієм послали двох стражників – Іпатія і Феодула. Вони забрали християнина з дому, але на зворотній дорозі один із стражників захворів. І лише коли Леонтій помолився, то одужав.

Після цього обидва стражники увірували в Христа. Правитель, який дізнався про це, був у нестямі від гніву. Усіх трьох змушували зректися віри, а коли це не вдалося, то воїнів стратили.

Церковне свято 18 червня за старим стилем

18 червня за старим календарним стилем – Ігорівської ікони Божої Матері, перенесення мощей благовірного князя Ігоря (Георгія) Чернігівського і Київського, блаженного Костянтина, митрополита Київського, чудотворця.

Про що говорять прикмети на 18 червня

Прикмети дня говорять про погоду та врожай:

роса випала вранці – урожай буде хорошим;
туман зранку – вдень буде спекотно;
захід сонця рожевий – встановиться гарна погода.

У народі день 18 червня прозвали Ярилин день або Маківка літа – цей час вважали розпалом літньої пори і присвячували її богу Ярилі.

Що не можна робити 18 червня

18 червня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює сварок, образ, наклепів, виступає проти жадібності, заздрості, зневіри. Не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить.

За народними прикметами цього дня забороняється засмучуватися і скаржитися на долю – інакше доля відвернеться, пускати гроші на вітер – можна залишитися жебраком, а також хвалитися чим-небудь – можна все втратити.

Що можна робити 18 червня

Святих мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула вважають покровителями воїнів і просять у святих допомоги та захисту для них.

18 червня у наших пращурів вважався святковим днем – у цей час наводили лад у домі, накривали стіл і запрошували гостей. За повір’ями, якщо день проведеш весело, то весь рік будеш купатися в добробуті й удачі. Також цього дня добре пройтися босоніж по ярилиній росі, щоб додалося сили, молодості та краси.

18 червня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Никанор.

За старим стилем іменини у Георгія, Дмитра, Ігоря, Костянтина, Леоніда, Марка, Михайла, Миколи, Петра, Федора.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.