18 Червня, 2024 3:01 am

Слимаки будуть обходити ваш город десятою дорогою! Чим прогнати шкідника раз і назавжди

Слимаки та равлики — справжнісінька напасть для будь-якого садівника.

Ці шкідники не лише псують зовнішній вигляд рослин, прогризаючи дірки в листі та плодах, але й можуть завдати значної шкоди врожаю.

На щастя, існує багато способів позбутися слимаків без шкоди для довкілля та використання хімічних речовин.

У цій статті ми поділимося порадами експерта, який розповів про кілька простих та дієвих методів боротьби зі слимаками.

Бар’єри: зупиніть слимаків на підході

Пісок та гравій: насипте ці матеріали навколо рослин на початку сезону. Це створить фізичну перешкоду для слимаків, які не люблять пересуватися по сипучих поверхнях.

Пластикові пляшки: обріжте дно пластикової пляшки (наприклад, з-під молока або газованої води) і накрийте нею молоді рослини та саджанці. Цей трюк також допоможе захистити рослини від птахів.

Мідні кільця: мідь випромінює електричний заряд, який відлякує слимаків. Ви можете купити мідні кільця в садових центрах або через Інтернет і прикріпити їх до горщиків та контейнерів.

Пастки: зловіть та знищіть

Пастки з компостом: розріжте старі мішки для компосту, розкладіть їх на поверхні ґрунту та притисніть камінням. Вранці зберіть мішки, де має бути багато слимаків. Залийте їх солоною водою, щоб знищити.

Пивні пастки: вкопайте в землю банку з-під джему або пластиковий горщик з-під йогурту так, щоб край горщика був на одному рівні з поверхнею ґрунту. Наповніть пастку пивом. Запах пива приваблює слимаків, які потім падають у пастку і тонуть. Регулярно перевіряйте пастку та видаляйте з неї мертвих слимаків, а також інших комах, які могли туди потрапити.

Додаткові поради:

Збирайте слимаків вручну: це екологічний спосіб боротьби зі шкідниками, але його може бути важко зробити, якщо слимаків багато. Найкраще збирати слимаків вночі, коли вони найбільш активні.

Заведіть їжаків: ці тварини обожнюють ласувати слимаками та равликами.

Створіть умови, які не подобаються слимакам: слимаки не люблять сухе середовище, тому важливо регулярно поливати рослини вранці, а не ввечері. Також їм не подобаються гострі запахи, тому можна посипати ґрунт навколо рослин попелом, часником або гірчицею.

Боротьба зі слимаками може бути складною, але за допомогою цих простих методів ви зможете захистити свій сад та зберегти врожай.

Пам’ятайте:

Регулярно перевіряйте рослини на наявність слимаків та яєць.

Використовуйте різні методи боротьби, щоб досягти найкращого результату.

Будьте терплячі, адже на позбавлення від слимаків може знадобитися деякий час.

Дотримуючись цих порад, ви зможете створити у своєму саду середовище, яке буде некомфортним для слимаків, а ваші рослини будуть здорові та красиві.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.