18 Травня, 2024 5:07 pm

Щойно! Палата пpедставників Конгpесу США пpийняла законопроєкт пpо надання $61 млpд допомоги Укpаїні

Олексій Голобуцький

Палата представників Конгресу США прийняла законопроєкт про надання $61 млрд допомоги Україні.

◾️ обсяг пакету складає $60,84 млрд

◾️ $23,2 млрд спрямують на поповнення запасів озброєнь США

◾️ $23,2 млрд – на військову допомогу для України

◾️ $11,3 млрд – на поточні військові операції США в регіоні

◾️ $13,8 млрд – на закупівлю систем озброєння, оборонної продукції та
оборонні послуги

◾️ $26 млн – на нагляд за наданою допомогою, посилення якої передбачає законопроект

А також прийнято законопроєкт про конфіскацію активів Росії (орієнтовно на $8 млрд) на користь України. (За цей законопроект проголосували 360 конгресменів. 58 висловилися проти. Законопроект містить положення про конфіскацію активів РФ, включаючи «заборону на розморожування суверенних російських активів», «повноваження щодо забезпечення компенсації Україні з використанням захоплених російських активів» та «використання активів для відновлення України»).

“Голос Америки”: Конгресвумен від штату Огайо Марсі Каптур у виступі на підтримку законопроєкту про допомогу Україні зацитувала поему Тараса Шевченка “І мертвим, і живим, і ненародженим”:

Схаменіться! Будьте люди,
Бо лихо вам буде!
Розкуються незабаром
Заковані люди.
==
Спікер Джонсон змінив свою позицію і наважився не тільки підтримати допомогу Україні, але й переконати зробити це Трампа – з аргументами, що сильні ЗСУ забезпечать Трампу (у випадку обрання у листопаді знов президентом США) можливість якщо не закінчити війну, то організувати переговори і певне замороження ситуації з позиції сили щодо Росії. Тобто, це виправдає теперішні репліки Трампа і забезпечить йому позицію дійсно “президента-переможця”, “президента миру”.

За деякими даними (зокрема, про це пише очільник Українсько-Американського дому і ректор American University Kyiv Роман Шеремета), зміна позиції Джонсона і ухвалення документу про допомогу Україні відбулось не в останню чергу завдяки організованій не так українським, як євангелістським лобі зустрічі спікера Джонсона з вдівцем Сергієм Гайдаржи з Одеси (євангеліст, котрий втратив дружину-дочку пастора і 4-місячного сина під час обстрілу 2 березня). “Важливо, що сім’я Гайдаржі були євангельськими християнами, як і Майк Джонсон. Такі особисті зустрічі можуть мати глибокий вплив на людину, і я вважаю, що це вплинуло на Майка Джонсона”.

Джонсон сам євангельський християнин, вирізняється сильною побожністю і консерватизмом. Плюс євангелісти і загалом християни – це дуже потужна група впливу в Америці загалом і серед республіканського електорату зокрема. Більшість республіканців – чемні парафіяни. І в цьому плані виявляють помітну солідарність між собою. Отже, зміцнити їхню підтримку – раціональне рішення для будь-якого кандидата, не тільки для Трампа (бо електорату однієї партії однозначно замало для обрання президентом: кожен мусить працювати над залученням чужого електорату, щоб отримати перемогу).

Насправді християнська спільнота США – це потужний проукраїнський ресурс. Котрий дотепер благополучно ігнорувався українською стороною. Можливо, цей прецедент змінить ситуацію – бо наша співпраця з Америкою, звісно, не завершується з ухваленням допомоги на $61 млрд.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.