17 Червня, 2024 1:40 pm

5 фpаз, які говоpять тільки люди з виcоким інтeлектом. А ви їх викоpистовуєте?

На сьогоднішній день точиться багато розмов про те, що таке інтелект.

Деякі психологи та філософи визначають його як здатність застосовувати на практиці функції мислення, пам’яті, уяви згідно з поточною детальністю.

Інші ж під інтелектом розуміли деяку «чисту» активну силу мислення, яка принципово відрізняється від інших.

Однак у сучасному суспільстві одна з найважливіших навичок здорової, успішної людини — високий інтелект.

І розвинений інтелект — це перевага, він потрібний усім, хто хоче навчитися вибудовувати грамотні та безконфліктні стосунки з оточуючими.

Або ще простіше — це вміння розпізнавати свої та чужі емоції, а також керувати ними, а ще це здатність до адекватної автоматичної відповіді мозку на ситуацію. Іншими словами, суть його — у швидкому та правильному ухваленні рішення. То як же кажуть люди з високим інтелектуальним розвитком?

Фраза №1: Мені потрібен час, щоб вивчити це питання.

Як одного разу сказав Альберт Енштейн, розум – це здатність адаптуватися до змін. Це усвідомлення того факту, що, незалежно від глибини знань цього світу, вам ще, як і раніше, є чому повчитися. Тобто інтелектуально розвинена людина не боїться визнати, що їй потрібен час для глибинного вивчення цього питання.

Людей з високим інтелектом відрізняє повна відсутність перфекціонізму, вони радіють невеликим успіхам та поетапно досягають мети. Адже постійне прагнення досконалості, якого досягти практично неможливо, змушує завжди почуватися невдахою.

Фраза №2: Як цікаво. Розкажи!

Люди з високим інтелектом ніколи не хваляться своїми знаннями та вміннями. І найчастіше хочуть якнайбільше дізнатися про опонента та отримати більше знань. Інтерес до оточуючих дозволяє ставити себе на місце іншої людини, за рахунок чого щиро співпереживати та цікавитись життям інших.

Фраза №3 Це моя помилка.

Розвинений інтелект – це перевага. І він потрібний усім. Ідея вибачатися, властива людині, яка почувається сильною, а не беззахисною. Така особистість може сказати: «Мені шкода, я винен» і лише потім «вибач мене». Тобто, в першу чергу, вона не чекає на прощення, а швидше визнає свою провину і жаль. Адже співрозмовник може бути готовий пробачити.

Говорити про свій жаль і визнавати свою провину та помилки, не навантажуючи інших, — це характеристика інтелектуальної людини.

Фраза №4: Ідеальних людей немає.

Хороше ставлення – це не слабкість. Розумні люди мають здатність брати на себе відповідальність за власні помилки. І якщо звичайні люди «застряють» у негативних емоціях від невдачі, то люди з високим інтелектом розуміють, що правильніше прийняти і пробачити себе, а всю увагу сфокусувати на подальших діях.

Фраза №5: Іди ти…

Сарказм — нижча форма дотепності, але найвища форма інтелекту, — казав Оскар Уайльд. Сарказм з права вважається яскравою ознакою інтелекту. Якщо ви володієте цим типом гумору, то безперечно є креативним мислителем.

«Між почуттям гумору та високим інтелектом — тісний взаємозв’язок», — стверджує Джіл Грінгросс, психолог університету Аберімстуїт.

Вона та її колеги з’ясували, що найсильніший зв’язок із вербальним інтелектом, оскільки гумор ґрунтується на словесних парадоксах.

Однак нарівні з умінням жартувати ознаку інтелектуальної людини — це звичка лаятися.

Вчені з’ясували, що ті люди, які періодично використовують у мові матюки, вдаються до більш хибних мовних конструкцій і мають більший словниковий запас, ніж ті, хто ніколи не свариться. Втім, це закономірність.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.