18 Червня, 2024 2:23 am

12 квітня. Яке cвято. Що cьогодні категоpично не мoжна oдягати, щоб вас не пеpеслідували клoпоти і хвоpoби

Яке церковне свято відзначають 12 квітня за новим і старим стилем, що не можна робити, у кого іменини.

12 квітня за новим церковним календарем православні віряни згадують преподобного Василя, сповідника, єпископа Парійського. Розповідаємо про традиції дня, його прикмети і заборони та кого шанують у церкві 12 квітня за старим стилем.

12 квітня за новим стилем (25 квітня за старим) – день пам’яті преподобного Василя, сповідника.

Преподобний Василь жив у VIII столітті, в місті Парія. Місцеві жителі обрали його єпископом.

Це були часи царювання візантійського імператора Льва Ісавра. Він, хибно тлумачачи Старий Заповіт, оголосив ікони ідолами, а тих, хто їх шанує, – ідолопоклонниками. Іконоборці почали боротьбу проти святинь: спалювали образи, зносили фрески і мозаїки, а також переслідували християн. Багатьох відправили до в’язниць, деяких – стратили.

Василь і його подвижник Прокопій мужньо протистояли єресі. Василь виступив проти іконоборців і не підписав постанову про знищення ікон – “Несправедливий сувій” Собору 754 року. За наказом імператора Василя схопили, катували й ув’язнили. На свободу сповідник вийшов лише після смерті імператора Лева. До кінця свого життя Василь служив прикладом доброчесного і молитовного життя.

Свято 12 квітня за старим стилем – день пам’яті преподобного Іоанна Ліствичника.

Про що говорять прикмети на 12 квітня

Прикмети дня говорять, яким буде врожай і наступний сезон:

ранок ясний і морозний – літо буде неврожайне;
дощ пішов – початок травня теж буде дощовим;
спекотне сонце – до багатого врожаю;
павутина літає всюди – влітку буде спекотно.

У народному календарі 12 квітня – свято Василь Парильщик. Прозвали його так тому, що цього дня зазвичай припікає сонце і парить землю, у народі кажуть: “На Василя весна землю парить”.

Що можна робити 12 квітня

Святому Василю моляться, щоб він дав сил, мужності та позбавив від різних недуг.

У народі у Василів день після полудня заведено йти паритися в лазню. Опісля слід вдягнути чистий одяг – вважається, що таким чином можна позбутися всіх хвороб.

Що не можна робити 12 квітня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лаятися, сваритися, відмовляти в допомозі та милостині, слід допомогти нужденним. Триває Великий піст 2024 року – тим, хто постить, належить сухоїдіння.

Народні прикмети не радять іти без потреби до лісу – вважається, що в цей час ведмідь, який вийшов із барлоги, ховається в кущах, тому з ним можлива неприємна зустріч. Не слід цього дня ходити в брудному одязі – переслідуватимуть клопоти і хвороби.

12 квітня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Анфіса, Василь, Давид, Іван, Матвій і Сергій.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.