20 Квітня, 2024 7:46 am

Нoвий зaкон пpо мобiлізацію. Адвoкат пояснила вaжливе пpавило. Бaгатьох cтоcується. Відео

Народні депутати після внесення правок мають розглянути у другому читанні закон про посилену мобілізацію.

Його положення скасовують більшість відстрочок від призову, які зараз надаються українцям.

Адвокат Марія Левченко пояснила, чи продовжать діяти вже отримані відстрочки, після вступу у дію нового закону про мобілізацію.

Вона пояснила, що жоден закон не регулює строк дії відстрочки, хоча військово лікарська комісія ставить на документі 6 місячний термін дії.

Через це, після вступу в дію нового закону, отримана відстрочка перестає діяти і вас мають право мобілізувати.

“А ці шість місяців, про які всі говорять, що ТЦК дає відстрочку саме на шість місяців, це пов’язано виключно з тим, що сам висновок ВЛК стандартно діє шість місяців, а далі можна його переглядати.

А оскільки жодним нормативно-правовим документом не передбачений обов’язок ТЦК ставити певні терміни на відстрочку від мобілізації, то період, який буде зазначений в довідці про відстрочку від мобілізації, наприклад до червня 2024 року, згідно того, що у вас відсутня буде підстава, коли запрацює законопроєкт 10449, вас можуть одразу хоч на наступний день мобілізувати”, — зазначає адвокат.

Єдиним виключення можуть стати аспіранти, і то до завершення навчального року, а не до кінця самого навчання. Жоден закон не передбачає дії та механізм переривання відстрочки, а тому він розв’язує руки ТЦК та СП.

“У всіх інших такої опції немає в прикінцевих положеннях, принаймні станом на зараз.

І стверджувати, що 100% буде гарантія, що вас не мобілізують, якщо, наприклад брали собі відстрочку на основі того, що ви онук і доглядаєте бабусю або дідуся, немає.

Тому що цей термін нічим не передбачений. Процедура переривання наданої відстрочки також нічим не передбачена. А що не прописано – можна робити як хочеш, самі розумієте”, – додала юрист.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.