13 Липня, 2024 10:51 am

Ваші пpедки були pодом з еліти Київської Рyсі, якщо пpізвище звучить так

Спочатку в Київській Русі використовували лише прізвиська.

Прізвище людини може багато сказати про її походження та предків, — звідки прийшли, ким були та чим займалися його предки.

Наприклад, деякі прізвища носили справжні силачі, стародавні бізнесмени, винороби та пивовари.

В Україні є перелік прізвищ, створених ще за часів Київської Русі та існують на території сучасної України дотепер. Інформація про них міститься на генеалогічному ресурсі «Рідні», пише видання «Телеграф»

Спочатку в Київській Русі використовували лише прізвиська. Їх часто можна було зустріти в назвах князів. Але вони не успадковувалися. Коли виникла потреба вказати право власності, прізвища стали застосовуватися в офіційному діловодстві.

Ось список прізвищ, які заведено вважати найдавнішими:

Прізвище Білан – за поширенням посідає 386 місце.
Сьогодні налічує близько 7 932 носіїв. Найчастіше таке прізвище зустрічається у Києві, Сумах, Дніпрі, Черкасах, Запоріжжі. Це давньослов’янське прізвище, яке походить від прикметника «білий». Вперше письмовий запис цього родового імені було зроблено 1649 року — це реєстровий запис козака Брацлавського полку.

Прізвище Жадан займає за розповсюдженням 1045 місце.

Налічується 3768 носіїв. Часто трапляється на Слобожанщині. Але можна зустріти і у Києві, Полтаві, Харкові, Кам’янському, Дніпрі. Походить від давньоукраїнського особистого імені, яке утворилося від дієслова «бажати». У давнину її давали дитині, на яку батьки дуже чекали.

Прізвище Логвиненка посідає за розповсюдженням 625 місце.

Нараховуючи 5591 носія. Вона дуже поширена на Слобожанщині, Києві, Запоріжжі, Дніпрі та Донецьку. Таке родове ім’я носили старшини Гетьманщини.

Прізвище Скорик – за поширенням посідає 640 місце та налічує 5474 носіїв.

Частину її можна зустріти на Слобожанщині, в Києві, Харкові, Сєвєродонецьку, Запоріжжі та Черкасах.

За походженням є усіченою суфіксальною освітою від імені Скоромир, Скорослав. Вперше його було зафіксовано 1649 року в імені козака Канівського полку.

Прізвище Сулима посідає за поширенням 1362 місце.

Вона налічує 3037 носіїв. У давнину її носіями були представники православного духовенства. Зустрічалася вона серед старшин Гетьманщини.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.