20 Липня, 2024 11:14 pm

Укpaїнців попеpедили! Штpаф від 1700 до 3655 гpн: чеpез потeпління для чoловіків та жінок запpовадили сувоpе покаpання

У Києві міська влада закликає городян не купувати первоцвіти, а горе-продавцям нагадують про штрафи за торгівлю рідкісними рослинами, пише прес-служба, повідомляє видання “Стіна“.

Мерія нагадує, що первоцвіти відносяться до рідкісних видів рослин. Більшість – проліски, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава – занесені до Червоної книги України та охороняються законом.

Торгівля переліченими вище квітами карається штрафом від 1700 до 3655 грн.

Масове знищення першоцвітів для продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а також загрожує повним знищенням.

У перші тижні після сходу снігу в лісах, парках і на узліссях з’являються перші квітки: розпускаються рослини, названі «первоцвітами».

Більшість рослин, з’явившись навесні з насіння або з підземних частин, що перезимували, спочатку відрощують листя (вони необхідні для живлення рослини!), потім готуються до цвітіння — і зацвітають уже влітку.

А у первоцвітів квітки з’являються одночасно з першим листям, а іноді навіть раніше.

Вчені-ботаніки називають первоцвіти гарним терміном «весняні ефемероїди» – можете користуватися цим словосполученням і ви. А ось називати первоцвіти «пролісками», як це роблять деякі люди, не потрібно: виникає плутанина через те, що «пролісок» — це назва одного з родів рослин-першоцвітів.

Першоцвіти, розквітаючи ранньою весною, досить сильно ризикують: комах літає небагато, а якщо не пощастить із погодою, взагалі можуть не прилетіти. Не кажучи вже про нічні заморозки, які можуть вбити ніжні квіти! Але є у раннього цвітіння і безперечні плюси.

Квітки первоцвітів добре помітні і не губляться серед літнього буйства фарб. Комах мало, але
вони напевно тебе побачать.

Багато первоцвітів родом із посушливих степів, де на початку літа води може не вистачати. Першоцвіти встигають відцвісти, дати плоди та поширити насіння до настання посухи!

У лісових первоцвітів з водою зазвичай проблем немає, але влітку їм не вистачає світла! Листя дерев, чагарників і вищих трав’янистих рослин залишили б невеликі первоцвіти «голодними» — але первоцвіти встигають закінчити всі свої справи до того, як під пологом лісу стане темно!

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.