24 Липня, 2024 3:58 am

13 лютого: цеpковне cвято. Що cьогодні забоpонено pобити жінкам

Яке церковне свято відзначають 13 лютого за новим і старим стилем, заборони дня і у кого іменини.

13 лютого за новим церковним календарем православні згадують преподобного Мартініана. У народі – Мартинів день.

За що шанують святого, заборони та прикмети дня і що відзначають у православній церкві 13 лютого за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

13 лютого (26 лютого за старим стилем) – день пам’яті Мартініана Кесарійського, або Мартініана Палестинського, який жив у IV-V століттях.

Преподобний Мартініан жив у Палестині. В юності він покинув місто і 25 років провів пустельником у пустелі, де прославився своїми чудесами – до праведника почали приходити люди за порадами і настановами. Тоді Мартініан знайшов усамітнення на безлюдному скелястому острові. Лише зрідка до нього припливав корабельник із провізією, а Мартініан віддавав натомість плетені ним кошики.
Одного разу в штормі біля острова розбився корабель, врятувалася тільки дівчина на ім’я Фотинія або Світлана. Мартініан їй допоміг, показав і розповів, як він живе, благословив і кинувся в море. За переказами два дельфіни допомогли Мартініану доплисти до суші. Фотинія ж відмовилася від пропозиції корабельника повернутися в місто і стала вести на острові доброчесне життя в молитві та суворому пості. Мартініан багато мандрував і мирно помер на службі в храмі.

Свято 13 лютого за старим стилем – день пам’яті святителя Микити, затворника Києво-Печерського.

Про що говорять прикмети на 13 лютого

У народному календарі 13 лютого – свято Мартинів день, або Світлий день. За його погодою передбачали весну:

птахи дзвінко співають – тепло рано настане;
похмура і холодна погода – буде дощовий сезон;
морозна погода – літо буде посушливим.

Вважається, що якщо цього дня сніг тане, то весна буде тепла.

Що не можна робити 13 лютого

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – сваритися, з’ясовувати стосунки та лінуватися.

Народні прикмети не радять жінкам займатися рукоділлям – вишивати, шити, в’язати, прясти, інакше можна заробити проблеми із зором. Також не варто цього дня ухвалювати поспішних рішень і робити великі покупки.

Що можна робити 13 лютого

Святому Мартініану моляться за хороший зір, також він вважається приборкувачем блудних пристрастей і покровителем сім’ї – святого просять вберегти від негараздів та невірності.

За народними прикметами в Мартинів день потрібно гарненько попрацювати – прибрати в будинку, а також очистити голову від поганих думок.

13 лютого – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Анна, Артемій, Василь, Віра, Володимир, Євген, Зоя, Іван, Ірина, Мартін, Михайло, Микола, Павло, Світлана, Тимофій.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.