20 Липня, 2024 9:21 pm

Яка pеальна мінімальна заpплата необхідна для життя в Укpаїні, поpахував штучний інтeлект

Провідні моделі штучного інтелекту порівняли необхідні для життя витрати, середню зарплату та прожитковий мінімум в Україні.

Моделям штучного інтелекту надали офіційні дані щодо розміру середньої та мінімальної зарплат і прожиткового мінімуму в Україні.

Після їх обробки ШІ видав відповіді, які навряд шокують українців. «Телеграф» опублікував їх на своєму ресурсі 8 лютого.

Прожитковий мінімум — 2920 грн
Мінімальна зарплата — 7100 грн

Середня зарплата за даними Держстату/порталу Work.UA — 17935/19500 грн
Крім того, їм повідомили, що оренда житла не в столиці становитиме від 4000-8000 грн, комуналка 1500-4000, ще від 3000 на харчування одній людині. Мінімум 500 грн на транспорт, ще від 1000 на одяг і 500 грн, якщо вам “пощастило” у цьому місяці відбутися якимось нежитем.

Які отримали відповіді?
Аналіз від Google Gemini: “Не відповідає потребам”

Прожитковий мінімум:

Які дані надали для обробки ШІ?
Моделям штучного інтелекту надали наступні дані:Цієї суми недостатньо для існування. Її ледь вистачає на покриття базових потреб: харчування та частково комунальних послуг.

Мінімальна зарплата: Цієї суми недостатньо для мінімально-комфортного життя. Її може бути достатньо для покриття базових потреб та частково витрат на транспорт, зв’язок та одяг.

Середня зарплата: Цього може бути достатньо для комфортного життя, за умови економії та відсутності значних додаткових витрат. Водночас ШІ від Google наводить власны цифри. Вони в 1,5-2 рази більші:

Прожитковий мінімум: 5000 грн (для існування)
Мінімальна зарплата: 12000 грн (для мінімально-комфортного життя)
Середня зарплата: 30000 грн (для комфортного життя)
“Наразі рівень прожиткового мінімуму, мінімальної та середньої зарплати в Україні не відповідає потребам людей для гідного життя”, — резюмує ШІ.

Аналіз від Claude.ai: “Катастрофічно”

Прожитковий мінімум: 2920 грн є абсолютно недостатнім рівнем для гідного існування. Враховуючи мінімальні витрати на оренду житла, харчування та комунальні послуги, реальний прожитковий мінімум має становити щонайменше 8000-10000 грн.

Мінімальна зарплата: в 7100 грн теж є недостатньою. Вона ледь покриває базові потреби, не залишаючи коштів на якісне харчування, транспорт, одяг, відпочинок тощо. Реальна мінімальна зарплата має становити 12000-15000 грн.

Середня зарплата: в межах 18000-19500 грн дозволяє існувати на рівні “вище бідності”, але все одно не забезпечує по-справжньому комфортних умов. Для комфортного існування середня зарплата має становити 25000-30000 грн.

“Отже, поточні показники прожиткового мінімуму, мінімальної та середньої зарплати є катастрофічно низькими і не відповідають реальній вартості життя в Україні. Необхідно терміново переглянути ці показники в бік значного підвищення”, — вважає нейромережа.

Аналіз від ChatGPT 4.0: “Можна стверджувати, що це мало”

Прожитковий мінімум, який відображає мінімальні необхідні витрати, може бути встановлений на рівні близько 15000 грн.

Мінімальна зарплата для мінімально-комфортного життя, враховуючи невеликий запас на непередбачені витрати, може бути встановлена на рівні приблизно 17645 грн.

Середня зарплата для комфортного життя, яка дозволить покривати всі основні потреби з достатнім рівнем комфорту та залишати кошти на заощадження та розваги, могла б бути близько 29408 грн.

“На мою думку, ці цифри значно нижчі за необхідний рівень для покриття основних потреб і забезпечення мінімально комфортного життя, тому можна стверджувати, що це мало і потребує перегляду”, — говорить найпопулярніша мовна модель.

Аналіз від ChatGPT 3.5

Для мінімального існування прожитковий мінімум в Україні має бути відповідно до пропонованих 2920 грн, але для мінімально-комфортного життя потрібно значно більше, приблизно 9500-11000 грн.

З урахуванням витрат на житло, харчування, комунальні послуги, транспорт, мобільний зв’язок, ліки, одяг та відпочинок, середня зарплата для комфортного життя повинна бути близько 25000-30000 грн.

“Зазначені суми вище за мінімальну зарплату і середню зарплату в країні, що свідчить про нестабільність фінансового стану та потреби громадян”, — пише ChatGPT 3.5.

В цілому, всі “нейронки” підсумовують, що цифри є орієнтовними, адже потреби людей можуть відрізнятися. Важливо також врахувати рівень інфляції та економічну ситуацію в країні. Резюмують, що для покращення життя людей, окрім підвищення зарплат, необхідно також створити більше робочих місць, доступне житло, покращити систему охорони здоров’я та освіти.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.