13 Липня, 2024 11:19 pm

Нове відкpиття в Антаpктиді скoлиxнуло весь нaуковий cвіт. Вчeні не повіpили свoїм oчам. Фото

Нові дослідження показують, що крижаний покрив Західної Антарктики різко і швидко скоротився приблизно 8000 тому.

Це показало вивчення крижаного керна завдовжки близько 600 метрів.

Про які ризики сучасності це попереджає вчених?

Згідно з дослідженням, оприлюдненим у журналі Nature Geoscience, витончення частини крижаного покриву Антарктиди всього за 200 років склало 450 метрів. Це висота, що перевищує Емпайр Стейт Білдінг.

Точні дані про настільки стрімке та рясне танення льоду в Антарктиді отримані вперше. Вченим було відомо, що наприкінці останнього льодовикового періоду покрив льоду був більшим за нинішній. Але коли саме відбулося танення і як об’ємним воно було, експерти знали мало.

Гляціологи з британського Кембриджського університету виправили це упущення. Стало ясно, що танення крижаного покриву сталося дуже швидко в ті давні часи після закінчення останнього льодовикового періоду.

Вчені проектують ситуацію на сьогоднішні кліматичні проблеми і їх дуже турбує ймовірність такого ж стрімкого танення льодовиків у наші дні або в найближчому майбутньому.

Це може призвести до катастрофічних наслідків, що дасть глобальне підвищення рівня моря: воно може досягти 5 метрів. А це загрожує руйнівними повенями у прибережних містах по всьому світу.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.