20 Липня, 2024 10:38 pm

Шkаpалупа “вiдлетить” cама! Щo дoдати у вoду пpи ваpінні яєць

Розповідаємо, як довго варити яйця і що додати в воду, крім солі, щоб легко їх почистити.

Чому погано чистяться яйця – небанальні причини

Помітити, що яйця погано чистяться, якщо забути їх залити після варіння холодною водою, може будь-яка господиня. Але виявилося, що факторів набагато більше, ніж один лише температурний режим:

Занадто свіжий продукт – у кожного яйця під шкаралупою є повітряна камера, яка розширюється у яєць, що пролежали 1-2 тижні при підсиханні білка. У більш свіжих продуктів такого не відбувається, через що шкаралупа відділяється важче.

Неправильна температура води – якщо опустити яйця в холодну воду, то білок згортається і прилипає до шкаралупи, яка виконує захисну функцію. Саме тому перед варінням потрібно і яйця, і воду нагріти до кімнатної температури.

Висока температура яєць – обов’язково перед чищенням яйце повинно охолонути, інакше шкаралупа, що прилипла до білка, почне “відвалюватися” частинами, а то і зовсім закріпиться “намертво”.

Зберігання яєць в холоді – якщо яйця у вас лежать на нижній полиці холодильника або в морозилці, то екстремально низька температура сприяє промерзанню і денатурації білка. Тоді продукт буде погано чиститися незалежно від того, як ви його варили.

Корисний лайфхак – для того щоб зрозуміти, як швидко почистити яйця варені, спробуйте починати цей процес з тупого кінця продукту. Там знаходиться повітряна камера – чистка буде проходити легше, ніж якщо робити це з гострого (в такому випадку знімите шкаралупу разом з білком).

Як варити яйця, щоб легко почистити – лайфхак

Досвідчені господині розповіли, як правильно варити яйця і що додавати в воду, щоб шкаралупа “відлетіла” сама. Виявилося, що сіль в цьому допомагає далеко не завжди – краще використовувати соду:

заздалегідь дістаньте яйця з холодильника;
нагрійте їх і воду до кімнатної температури;
всипте 0.5 ч. л соди;
злегка струсіть яйця, занурте у воду, варіть.
Простежте, щоб вода покривала яйця на два пальці, а також не була занадто гарячою – в іншому випадку продукт трісне через високу температуру або брак рідини.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.