19 Липня, 2024 5:43 am

7 лютoго. Яке сьoгодні cвято, що потpібно дати на милoстиню та головнa забоpонa дня

Яке церковне свято відзначають 7 лютого за новим і старим стилем, заборони дня і у кого іменини.

7 лютого за новим церковним календарем православні згадують Луку Елладського. Народне свято називається Лука або Могущник. За що шанують святого, заборони та прикмети дня, що відзначають у православній церкві 7 лютого за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

7 лютого (20 лютого за старим стилем) – день пам’яті преподобного Луки Елладського, грецького святого, який жив понад тисячу років тому.

Лука Елладський (або Лука Стіріот) жив у Х столітті в Греції. З самої юності він багато часу присвячував молитві та допомагав людям, а після смерті батька вирішив стати ченцем (Луці було тоді 14 років). Спочатку він 7 років жив пустельником у церкві святих безсрібників Косми і Даміана у Вардусії. Пізніше – переїхав до Коринфа, а потім – 10 років провів у Патрах. Через цей час повернувся в Яннімаки, де прожив 12 років.

За переказами, молитва Луки мала надзвичайну силу – під час неї він піднімався в повітря. Також за сувору аскезу і велику любов до людей святий отримав від Бога дар провидіння і став зцілювати хвороби. До нього почали стікатися люди, але сам Лука шукав усамітнення, тому в 44 роки преподобний став самітником – пішов на пустельний острів Ампелон, а потім оселився в горах Гелікон. Там він зібрав послідовників, і разом вони побудували церкву святої Варвари. Після смерті преподобного ця церква стала початком православного монастиря Осіос.

Похований святий у своїй келії, над якою пізніше побудували невелику церкву. Мощі святого Луки мироточили і також зцілювали людей.

Свято 7 лютого за старим стилем – день пам’яті святителя Григорія Богослова.

Про що говорять прикмети на 7 лютого

У народному календарі 7 лютого – свято Лука, Могущник. Прикмети на Луку говорять про погоду:

якщо вдень сильний вітер – буде гарний урожай ярих;
сонце на заході червоне – літо буде холодним;
хмари синього кольору – до теплої погоди.

Поганою прикметою цього дня вважається почути грім – сінокосу цього року не буде.

Що не можна робити 7 лютого

Що сьогодні не можна робити:

сваритися, лаятися, приховувати образи;
грати весілля;
відмовляти в допомозі та милостині.

День вважається поминальним, тому навпаки – варто подати милостиню.

Що можна робити 7 лютого

До святого Луки звертаються з молитвами про здоров’я, просять про зцілення від хвороб. На Луку поминають померлих, моляться про упокій душ покійних.

У цей день прийнято готувати цибулевий пиріг, який потрібно роздати нужденним як милостиню. Вважається, що все, віддане з дому цього дня, принесе благополуччя. Також за старих часів на Луку готували цілющі засоби з коріння, особливо перстачу. У народі його називають могущником і вважають, що він має цілющу силу.

7 лютого – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Олексій, Георгій, Лука, Петро.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.