27 Лютого, 2024 6:39 am

  6 лютого. Яке свято та яке блюдо потрібно сьогодні з’їсти для щастя і здоров’я

  Яке церковне свято відзначають віряни 6 лютого за новим і старим стилем, що не можна робити і в кого іменини.

  6 лютого за новим церковним календарем православні згадують преподобного Вукола, єпископа Смирнського. У народі – Вукол Телятник. Про що молитися, заборони та прикмети дня і що відзначають у православній церкві 6 лютого за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

  6 лютого 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
  6 лютого (19 лютого за старим стилем) – день пам’яті преподобного Вукола, єпископа Смирнської церкви, учня святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова.

  Про життя святого відомо небагато. Преподобний Вукол був першим єпископом Смирнської Церкви (зараз це місто Ізмір у Туреччині). Поставив його апостол Іоанн Богослов – за однією версією, за іншою – Вукол був висвячений на єпископа Смирни самим апостолом Павлом.

  Свого часу святий Вукол навернув до віри і хрестив безліч язичників. Його шанували як мудрого і досвідченого наставника.

  Помер святий приблизно в 100-105 році, але і після смерті продовжував допомагати людям. На його могилі виросло миртове дерево, яке зцілювало хворих. Віряни молилися біля нього про своє здоров’я і здоров’я родичів і виліковувалися від недуг.

  ***

  Також 6 лютого за новим церковним календарем відзначають день пам’яті преподобних Варсонофія Великого та Іоанна Пророка, святителя Фотія, патріарха Константинопольського.

  Свято 6 лютого за старим стилем – день пам’яті преподобної Ксенії Міласької. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 24 січня.

  Про що говорять прикмети на 6 лютого

  За прикметами цього дня судять про погоду найближчим часом, на початку весни і влітку:

  випав туман – погода зміниться;
  хуртовина почалася – до швидкої весни;
  птахи літають низько – чекай похолодання;
  холодний день видався – березень буде теплим;
  випав сніг – літо буде холодним.
  У народному календарі 6 лютого – свято Вукол Телятник, день прозвали так тому, що в цей час зазвичай розпочиналося весняне отелення корів. Наші предки вірили, що святий Вукол оберігає новонароджених телят від хвороб і всього поганого.

  Що не можна робити 6 лютого
  У цей день є кілька заборон – що сьогодні не можна робити:

  сваритися, особливо з рідними та близькими, підвищувати на них голос;
  відмовляти в допомозі;
  лінуватися.

  За народними прикметами цього дня не варто давати гроші в борг і дарувати свої речі – вважається, що так можна віддати достаток, краще позичити і подарувати в інший день. Не радять також ухвалювати важливі рішення й укладати угоди – можна потрапити в авантюру.

  Що можна робити 6 лютого

  Святому Вуколу моляться про міцне здоров’я для всієї родиниі просять зцілити від хвороб. Також вважається, що святий допомагає знайти щастя в особистому житті – Вуколу потрібно помолитися тим, хто хоче знайти собі пару і обзавестися сім’єю.

  У день Вукола Телятника також прийнято готувати вівсяну кашу.

  Цього дня треба добре нагодувати корів, хлів за старих часів обкурювали чебрецем – щоб телята народилися міцними, а корова давала багато молока.

  6 лютого – іменини сьогодні
  Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Анатолій, Варсонофій, Василь, Вукол, Дмитро, Іван, Максим, Марія, Марфа, Христина, Юліан.

  Джерело

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.