20 Липня, 2024 10:16 pm

Не хочуть йти в штурмовики: бунт поліції в Дніпрі. Відео

Поліціянти з Дніпропетровщини показали “приклад” мобілізації для українців і відмовляються йти на фронт. В соцмережах розгорається новий скандал щодо мобілізації, повідомляє “КореспонденТ“.

Так, виявляється працівники спецпідрозділів Нацполіції в Дніпропетровській області відмовилися переходити в штурмову бригаду Лють.

Відповідне відео “наради” щодо цього питання потрапило в мережу.

На записі видно, як заступник начальника головного управління Нацполіції в області Володимир Богоніс намагається переконати підлеглих, але вони з ненормативною лексикою дискутують з керівництвом.

“Приклад” мобілізації

У соцмережах, куди злили це відео, зазначають, що Богоносу опонує майор поліції Андрій Селко.
Він начебто переконує, що воювати поліцейські спецпризначенці готові, ба навіть влітку брали участь в контрнаступі, але виключно в складі свого підрозділу.

При цьому, варто заначити, що розмова між керівництвом та підлеглими в Нацполіції супроводжується ненормативною лексикою. Скандальне відео викликало масштабну дискусію в соцмережах.

Увага! Присутня ненормативна лексика.

За Володимира Богоноса вступився колишній начальник Кам’янського відділу поліції ГУНП у Дніпропетровській області Сергій Лукашов. За його словами, Богоніс спілкується з поліцейськими батальйону поліції особливого призначення ( колишній БЕРКУТ). Частину силовиків цього батальйону дійсно переводять до штурмової бригади Лють.

“Але поліцейські зовсім не бажають їхати на фронт. Вони не навчені, воювати повинні військові, а в поліції інші функції. Ну і на відео ще можна почути багато інших “аргументів””, – зазначив Лукашов.

Богоніс, як пише він, бойовий поліцейський, який воював в 2014-2015 роках, прийшовши в поліцію після Майдану і “спроможний особистим прикладом повести за собою людей”.

“На його адресу від колишніх беркутівців лунають образи що він “гнида с Майдана”. І один з поліцейських стверджує що на майдані “БЕРКУТ защищал страну!!!”.

Щось все це не дуже вкладається в твердження журналістам міністра-психолога Ігор Клименко, що кожен поліцейський готовий захищати Україну”, – додав Лукашов.

Українців дуже обурило відео та й самі “аргументи” копів. Користувачі справедливо зазначають, що в ЗСУ зараз воюють “і трактористи, і баристи”, а спецпризначенці, виявляється, “не створені для війни”.

Лють – воєнізований підрозділ поліції

З’явилася реакція керівника патрульної поліції Олександр Фацевич.

Нагадаємо, що в січні 2023 року Міністрерство внутрішніх справ почало формування штурмових бригад Гвардія наступу – це бригада Нацполіції Лють, бригада Держприкордонслужби Сталевий кордон та шість бригад Нацгвардії. Основу підрозділів склали чинні поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.

На рахунку Люті є вже низка успішних операцій. Так, 17 вересня 2023 року ОШБр повідомила про звільнення села Кліщіївка на Бахмутському напрямку. Бійці бригади спільно з 80-ю окремою десантно-штурмовою бригадою та з 5-ю окремою штурмовою бригадою остаточно звільнили населений пункт у ході контрнаступу.

В арсеналі бригади наявна бронетехніка (M113, Дозор-Б, Козак-2), артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння.

Зміни в мобілізації щодо силовиків
Зазначимо, що новий законопроєкт про мобілізацію, який уряд вніс на розгляд до Верховної Ради, передбачає скасувати броні для державних службовців. Зокрема, пропонується позбавити права на відстрочку таких держпрацівників:

Бюро економічної безпеки (БЕБ),
Державного бюро розслідувань (ДБР),
Національного антикорупційного бюро (НАБУ),
Державної виконавчої служби,
Національної поліції України,
прокуратури,
Служби судової охорони,
патронатної служби.

Бронювати будуть лише 50% військовозобов’язаних у кожній конкретній державній установі. Інші ж – підлягатимуть мобілізації. Це положення стосується також і голів міських та селищних рад, а також територіальних громад.

Таким чином, якщо парламент ухвалить документ, то поліцейські підлягатимуть призову. Разом з тим, пункти законопроєкту також передбачають надання повноважень Національній поліції України у заходах мобілізації. Мовиться про те, що правоохоронці можуть бути залученні до рекрутингу на військову службу центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості та центрів рекрутингу.

Окрім того, поліцейські також зможуть інформувати військовозобов’язаних про необхідність відвідати ТЦК та СП.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.