22 Липня, 2024 1:57 am

Укpаїнцям pозповіли, що буде з долаpом за кiлька днів: який куpс, до чого готyватися

В українському банківському секторі очікують, що наступного тижня – 5-12 лютого – готівковий курс долара перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 38 до 39,5 грн.

Увечері ж 1 лютого банки купували валюту в середньому по 37,6 грн, а продавали по 38,15 грн.

Таким чином, не виключається здорожчання долара як у купівлі, так і у продажу.

Про можливі зміни розповів OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив: різниця між курсами купівлі-продажу залежатиме безпосередньо від поточного попиту на готівкову валюту. Складатиме ж ця різниця, за прогнозом:

не більше 50 коп. у банках;
до 1 грн в обмінниках.

Водночас щоденні коливання курсів на готівковому ринку перебуватимуть в межах 30-50 коп.

Що відбуватиметься на ринку

Загалом же, зазначив банкір, стратегічно ситуація на валютному ринку не зазнає суттєвих змін. Адже дія режиму “керованої гнучкості”, запроваджена НБУ, триватиме.

“Слід чекати утримання певного балансу на ринку валют та збереження відносної “стабільності” курсових змін. Однак у ситуацію можуть втрутитися й інші обставини, які зараз передбачити досить складно”, – зазначив Лєсовий.

Який курс долара виставив НБУ

Зі свого боку, Нацбанк визначив офіційний курс долара на 5 лютого в 37,5698 грн. за 1 долар.

Взагалі ж, як пояснив раніше заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

Як змінювався в Україні офіційний курс долара

Чи повернуть фіксований курс

Водночас НБУ не повертатиме фіксований курс долара. Там зазначають, що від цієї практики відійшли свідомо, а всі коливання – як у бік здорожчання, так і здешевлення – є нормальним явищем за режиму гнучкості.

Ба більше, підкреслив Ніколайчук, НБУ попереджав, що таке може відбуватися.”Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада [2023 року]. … Повернення до фіксованого курсу наразі навіть не розглядається”, – сказав він.

При цьому він наголосив: від фіксованого курсу Нацбанк відійшов, коли було сформовано належні для цього передумови. А сам режим гнучкості курсу дозволяє йому забезпечувати досягнення низки важливих завдань. Зокрема, збереження привабливості гривневих інструментів:

депозитів;
облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП).
“Поточна ситуація на валютному ринку не є неординарною. І точно не загрожує виконанню цього завдання”, – запевнив Ніколайчук.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.