19 Липня, 2024 4:56 am

Має знaти кoжен вoдій в Укpаїні! Як не “влeтіти” на штpаф за вимyшену зупинку

Кожен водій може стати свідком ситуації, коли вимушена зупинка автотранспорту стає невідворотньою через непередбачені обставини, такі як технічні поломки автомобіля або погіршення стану здоров’я.

Ці непередбачені ситуації часто виникають на ділянках доріг, де зупинка заборонена відповідно до дорожніх правил, що може призвести до ризику отримання штрафу, пише SUV News.

Згідно з пунктом 15.9 Правил дорожнього руху (ПДР), зупинка заборонена, зокрема:

на пішохідних переходах і відстані менше ніж 10 метрів від них з обох боків,

на перехрестях і відстані менше ніж 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини у відсутності пішохідного переходу,

на відстані менше ніж 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів,

на відстані менше ніж 10 метрів від позначеного місця для виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання,

на відстані менше ніж 10 метрів від виїздів з прилеглих територій та безпосередньо в місці виїзду та інші.

Згідно з положеннями частини 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення правил зупинки передбачає нарахування штрафу в розмірі 340 гривень.

Прямого застосування жорстких заходів впливу для цього порушення не передбачено. Проте можуть бути застосовані непрямі наслідки, такі як не видання тимчасового посвідчення водія у разі наявності трьох порушень. Крім того, водій може бути вважаний особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.

У випадку вимушеної зупинки в забороненому місці водій повинен зробити все можливе, щоб прибрати автомобіль. Конкретні терміни в законі не встановлені і залежать від обставин.

Тому водія не можна звинувачувати у тому, що він не встиг прибрати авто протягом певного часу. Якщо вилучення автомобіля неможливе з якихось причин, водій повинен увімкнути аварійну світлову сигналізацію, як це передбачено пунктами 9.9.а і 15.14 ПДР.

При вимушеній зупинці та відсутності можливості прибрати автомобіль, обов’язково увімкніть аварійну світлову сигналізацію. Саме включення аварійної сигналізації підтверджує вимушену зупинку.

Якщо працівник поліції звертається з вимогою, щодо порушення правил зупинки, зверніть йому увагу на відповідні норми, такі як пункт 1.10, пункт 9.9.а і пункт 15.14 ПДР.

У разі необхідності надайте письмові пояснення. Дотримання цієї послідовності дій і посилання на відповідні норми закону допоможе уникнути незаконних штрафів.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.