20 Липня, 2024 9:38 pm

Укpаїнські інженери ствоpили унікальний дpон, який непoмітний для воpога і за один виліт здатний…

Новий ударний дрон, розроблений українськими інженерами, непомітний для ворожої ППО і значно дешевше порівняно із закордонними варіантами, кажуть розробники.

Команда інженерів та програмістів тестує новий безпілотник, це вже 7 версія, створена з урахуванням побажань військових.

Перевіряють, з якої висоти він може знищувати ворожу бронетехніку РПГ снарядами, з метою безпеки використовують муляжі. «На наш безпілотник вантажать до 6 таких снарядів.

З першого вильоту точність влучення становила 3 ​​м з висоти 100 м, але команда працює над тим, щоб точність була – до 1 м. Але навіть зараз цього достатньо для знищення техніки, такої як танк», – розповідають розробники.

Оператор цього безпілотника може бути за 20 км від об’єкта, а сам літальний апарат фактично недосяжний для ворожої ППО та інших засобів радіоелектронної боротьби. Адже він зроблений з матеріалів, які не містять металу або іншого матеріалу, який у повітрі розпізнають системи ворога.

«Наш безпілотник дуже непокоїв ворогів. Вони змушені були застосувати ракету, щоб збити його.

Тому коли мені сказали, що ракета коштує понад 200 тисяч доларів, а безпілотник тоді обходився близько 5 тисяч доларів, то я був дуже щасливий, що ми працюємо з такою ефективністю», – каже ініціатор проекту Володимир.

«Наш літак є повністю електричним. Він відрізняється від російських аналогів, які можуть виконувати подібні завдання тим, що у нього немає теплового сліду і завдання по ньому ударів дуже ускладнене», – каже розробник Олег.

Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, інженерам вистачило двох місяців, щоб за допомогою новітніх технологій почати робити одні з найкращих у світі безпілотників. Вони народжувалися на комп’ютері.

«Та технологія, за якою ми виробляємо наш літак, лише почала з’являтися у світі. Можна сказати, що ми є одні з перших, хто застосував її для створення серійного професійного продукту», – каже Олег.

Виробництво безпілотників незабаром розробники планують поставити на конвеєр, технологія дозволяє. Якщо все піде за планом, за рік зможуть зробити стільки, скільки зараз на озброєнні російських окупантів.

Свої літальні апарати група конструкторів не продає, а безкоштовно передає військовим.

Українські розробники створили ударний дрон, який непомітний для ворожих ППО і за один виліт здатний знищити до 6 об'єктів.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.