20 Липня, 2024 9:22 pm

Церковне свято 24 січня: Головна заборона дня та що попросити у Преподобної

Яке сьогодні свято відзначають віряни, заборони дня і в кого іменини.

24 січня за новим церковним календарем – новоюліанським – згадують преподобну Ксенію. Про традиції дня, його прикмети і заборони, а також що відзначають у православній церкві 24 січня за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

24 січня 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем.

24 січня (6 лютого за старим стилем) – день пам’яті преподобної Ксенії Міласької, благодійниці, утішительки і наставниці.

Преподобна Ксенія жила в V столітті й була єдиною дочкою знатного римського сенатора. В юності, щоб не виходити заміж, вона разом із двома служницями таємно втекла з рідного дому. У дорозі вона зустріла настоятеля обителі святого апостола Андрія і попросилася разом із ним у місто Мілас. Там Ксенія купила землю, побудувала храм святого Стефана і заснувала жіночий монастир. Незабаром єпископ Міласа, Павло, висвятив Ксенію в диякониси.

Свята Ксенія допомагала всім: для бідних була благодійницею, для скорботних – утішницею, для грішних – наставницею. При цьому сама свята вважала себе гіршою і грішнішою за всіх. У день смерті святої Ксенії в небі над монастирем з’явилося знамення у вигляді світлого вінця з хрестом, що сяяв посеред нього. Воно супроводжувало тіло святої до самого поховання.

Свято 24 січня за старим стилем – день пам’яті преподобного Феодосія Великого.

У народі кажуть, яка погода цього дня – така й весна:

сонце гріє – весна буде ранньою і теплою;
хуртовина почалася – до пізньої весни;
день видався теплий – навесні буде багато дощів.
У народному календарі 24 січня – свято Ксенія-напівхлібниця, оскільки зазвичай до середини зими запаси були витрачені наполовину. Цього дня був цікавий народний звичай вгадувати ціну на хліб: брали хліб і зважували один і той самий буханець увечері та вранці – якщо вага не змінилася, то і ціна не зміниться.

Що не можна робити 24 січня
Є кілька заборон цього дня – що сьогодні не можна робити:

злитися, лаятися і ображати інших;
відмовляти в допомозі;
шити, в’язати, стригти нігті, волосся.
За народними повір’ями не слід міняти постіль, а також братися за важку роботу і починати нові справи – мовляв, користі не буде.

Що можна робити 24 січня
Свята Ксенія – покровителька всіх жінок з її ім’ям і помічниця для інших. До неї звертаються з молитвами в хворобах, просять про щасливе сімейне життя і під час вагітності. Вважається, що в день Ксенії потрібно зробити якийсь добрий вчинок: допомогти тому, хто потребує, провідати хворих або літніх людей, дати добру пораду – повернеться сторицею.

24 січня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Ксенія, Герасим, Іван, Микола, Павло, Тимофій.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.