13 Липня, 2024 8:36 am

“З 1 лютого укpаїнцям пoчнуть масово відключати цю кoмунальну поcлугу”: як відвеpнути pадикальні заходи?

Українцям, які накопичили борги за газ, почнуть відключати цю комунальну послугу з 1 лютого.

Про це повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Як інформує “biz.today.ua”, Кабмін скасував мораторій, який запровадили після початку повномасштабної війни.

Нагадаємо, що він забороняв відключати споживачам комунальні послуги за несплату, а також стягувати з них неустойки через неповну або несвоєчасну оплату комунальних послуг.

Олег Попенко підкреслив, що відключення торкнуться не лише електроенергії, а й газу. Із відповідним попередженням виступив Кременчукгаз. У регіоні планують уже з наступного місяця обмежити подачу блакитного палива боржникам.

Голова правління компанії Богдан Оксененко зазначив, що у місті ніколи не було такої заборгованості за газ, яка утворилася за останні два роки.

До повномасштабного вторгнення російських окупантів вона становила близько мільйона гривень, а зараз зросла майже у 12 разів. Причому 75% населення платять за послугу, але 25% – ні.

За словами голови правління Кременчукгазу максимальні суми заборгованості становлять 3000-4000 грн на одного абонента. Більшість боржників проживає у приватному секторі, а близько 600 тисяч гривень боргу накопичили мешканці багатоповерхових будинків.

“Ми реалізовуватимемо все, що передбачає скасування мораторію на відключення боржників”, – запевнив Оксененко.

За словами топ-менеджера, спочатку споживачам надішлють повідомлення про необхідність погашення боргів. Їм нададуть терміни на внесення сум чи реструктуризацію заборгованості. Усі випадки розглядатимуться в індивідуальному порядку. Цими питаннями займатиметься структурний підрозділ компанії.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.