24 Липня, 2024 2:57 am

Оштpафують пpи пеpшій зупинці! Що потpібно обов’язково пеpевіpити водіям у авто

Правила дорожнього руху в Україні завжди стають предметом обговорень серед водіїв, особливо коли йдеться про нововведення.

Останнім часом патрульна поліція отримала додаткове право оштрафовувати водіїв за невідповідність комплектації транспортного засобу.

Тим не менш, цей захід викликав сумніви щодо його законності, передає SUV News.

Сценарій взаємодії водія із поліцейськими під час перевірки комплектації став об’єктом обговорень.

При зупинці водія, правоохоронці вимагали пред’явити вогнегасник, аптечку та знак аварійної зупинки. Все обов’язкове обладнання було на місці, але вогнегасник виявився несправним.

Після ретельної перевірки водія було оштрафовано за “управління транспортним засобом з несправним вогнегасником”. Адвокати однак вказують на відсутність законних підстав для такого штрафу для легкових автомобілів, які не призначені для перевезення пасажирів.

Згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідальність за несправний вогнегасник не передбачена для цього класу транспортних засобів.

Водії можуть отримати лише попередження за це порушення, але не штраф у розмірі 340 гривень.

Тим не менш, важливо пам’ятати, що ігнорування недоліків у комплектації автомобіля може мати серйозні наслідки у разі повторного порушення, включаючи можливість вилучення прав водія на кілька місяців.

Дотримання всіх вимог безпеки та належної комплектації транспортного засобу є ключовим для уникнення майбутніх проблем на дорозі.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.