22 Липня, 2024 2:00 am

12 січня! Велике свято. Що сьогодні обов’язково потрібно зробити до заходу сонця

Яке сьогодні свято відзначають віряни, що не можна робити і в кого іменини.

12 січня за новим церковним календарем православні згадують святу Татіану Римську. У народному календарі – Тетянин день, або Бабин кут.

Про його традиції, народні прикмети, а також що відзначають у церкві 12 січня за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

12 січня 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
12 січня (25 січня за старим стилем) – день пам’яті святої мучениці Татіани, яка жила в III столітті в Римі. Вона походила з багатої сім’ї, її батьки були християнами і доньку також виховали в цій вірі. Коли дівчина досягла повноліття, то прийняла рішення відмовитися від заміжжя і присвятити себе служінню церкві. Незабаром за доброчесне життя її поставили дияконисою.

Одного разу язичники схопили Татіану та привели до храму Аполлона – там вони примушували дияконісу поклонитися статуї бога. Татіана ж стала молитися до Ісуса, і тієї ж миті стався землетрус, який обвалив частину храму.

За молитвою Татіани статуї язичницьких богів руйнувалися тричі, дівчину піддавали тортурам, але ті або не завдавали шкоди, або ж рани гоїлися за ніч.

Під час одних із таких тортур Татіана стала молитися Богові, і Він відправив до її мучителів чотирьох ангелів – після цього кати увірували в Христа. Інші гонителі, злякавшись, засудили мученицю на страту – разом із нею стратили і її батька.

Свято 12 січня за старим стилем – день пам’яті Анісії Солунської.

Про що говорять прикмети на 12 січня

За прикметами дня можна дізнатися, яким буде літо:

небо без зірок – погода зміниться;
сніг іде – літо буде непогожим;
вітер із півдня – літо буде теплим і врожайним.
У народному календарі 12 січня – свято Тетянин день, або Бабин кут (місце біля печі, де зберігалося хатнє начиння), і прийнято пекти коровай.

Що не можна робити 12 січня

Є кілька заборон цього дня – що сьогодні не можна робити:

лаятися і навіть мирно з’ясовувати стосунки – вважається, що свята не терпить конфліктів у свій день;
відмовляти в допомозі та милостині;
лаяти дітей;
вживати алкоголь – за народними повір’ями п’яного за запахом відчує нечисть.

Також за народною прикметою в день святої Тетяни, яка є покровителькою учнів, учням і студентам не слід виносити сміття – щоб не викинути разом із ним і знання.

Що можна робити 12 січня

Цього дня можна піти в храм або помолитися вдома. У святої Тетяни насамперед просять допомоги в навчанні та дякують за успіхи. Існує навіть повір’я, що студент, який хоче отримати везіння в навчанні на весь рік, повинен цього дня відстояти молебень у церкві.

У день святої обов’язково потрібно до заходу сонця зробити добрий вчинок – подати милостиню, допомогти нужденним, погодувати птахів і безпритульних тварин, узяти участь у благодійності.

Вірять, що добро повернеться в стократному розмірі, а сама свята може виконати заповітне бажання.

За старих часів у Тетянин день було прийнято пекти коровай, який символізував сонце. Робила це старша жінка в сім’ї і вона ж ділила його між усіма, кожен повинен був з’їсти хоча б шматочок – на щастя.

12 січня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Макар, Петро, Сава, Тетяна.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.