5 Березня, 2024 1:17 am

  12 січня! Велике свято. Що сьогодні обов’язково потрібно зробити до заходу сонця

  Яке сьогодні свято відзначають віряни, що не можна робити і в кого іменини.

  12 січня за новим церковним календарем православні згадують святу Татіану Римську. У народному календарі – Тетянин день, або Бабин кут.

  Про його традиції, народні прикмети, а також що відзначають у церкві 12 січня за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

  12 січня 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
  12 січня (25 січня за старим стилем) – день пам’яті святої мучениці Татіани, яка жила в III столітті в Римі. Вона походила з багатої сім’ї, її батьки були християнами і доньку також виховали в цій вірі. Коли дівчина досягла повноліття, то прийняла рішення відмовитися від заміжжя і присвятити себе служінню церкві. Незабаром за доброчесне життя її поставили дияконисою.

  Одного разу язичники схопили Татіану та привели до храму Аполлона – там вони примушували дияконісу поклонитися статуї бога. Татіана ж стала молитися до Ісуса, і тієї ж миті стався землетрус, який обвалив частину храму.

  За молитвою Татіани статуї язичницьких богів руйнувалися тричі, дівчину піддавали тортурам, але ті або не завдавали шкоди, або ж рани гоїлися за ніч.

  Під час одних із таких тортур Татіана стала молитися Богові, і Він відправив до її мучителів чотирьох ангелів – після цього кати увірували в Христа. Інші гонителі, злякавшись, засудили мученицю на страту – разом із нею стратили і її батька.

  Свято 12 січня за старим стилем – день пам’яті Анісії Солунської.

  Про що говорять прикмети на 12 січня

  За прикметами дня можна дізнатися, яким буде літо:

  небо без зірок – погода зміниться;
  сніг іде – літо буде непогожим;
  вітер із півдня – літо буде теплим і врожайним.
  У народному календарі 12 січня – свято Тетянин день, або Бабин кут (місце біля печі, де зберігалося хатнє начиння), і прийнято пекти коровай.

  Що не можна робити 12 січня

  Є кілька заборон цього дня – що сьогодні не можна робити:

  лаятися і навіть мирно з’ясовувати стосунки – вважається, що свята не терпить конфліктів у свій день;
  відмовляти в допомозі та милостині;
  лаяти дітей;
  вживати алкоголь – за народними повір’ями п’яного за запахом відчує нечисть.

  Також за народною прикметою в день святої Тетяни, яка є покровителькою учнів, учням і студентам не слід виносити сміття – щоб не викинути разом із ним і знання.

  Що можна робити 12 січня

  Цього дня можна піти в храм або помолитися вдома. У святої Тетяни насамперед просять допомоги в навчанні та дякують за успіхи. Існує навіть повір’я, що студент, який хоче отримати везіння в навчанні на весь рік, повинен цього дня відстояти молебень у церкві.

  У день святої обов’язково потрібно до заходу сонця зробити добрий вчинок – подати милостиню, допомогти нужденним, погодувати птахів і безпритульних тварин, узяти участь у благодійності.

  Вірять, що добро повернеться в стократному розмірі, а сама свята може виконати заповітне бажання.

  За старих часів у Тетянин день було прийнято пекти коровай, який символізував сонце. Робила це старша жінка в сім’ї і вона ж ділила його між усіма, кожен повинен був з’їсти хоча б шматочок – на щастя.

  12 січня – іменини сьогодні
  Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Макар, Петро, Сава, Тетяна.

  Джерело

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.