19 Липня, 2024 5:28 am

“Забиpайтеся, ви тут чужі!” Теpор pосійських окyпантів в Укpаїні пеpейшов на новий pівень

На захоплених українських територіях російські окупанти сьогодні почуваються господарями.

Але ось у Запорізькій області, за твердженням місцевих жителів, орудують як в останній день, а віднедавна ще й посилили терор.

Докладніше про те, що зараз відбувається в окупації, – читайте у матеріалі OBOZ.UA.

Лікують лише своїх

Одним із останніх “нововведень”, яким окупанти вирішили змусити жителів окупованої території до отримання російських паспортів, стали нові правила надання медичної допомоги.

З 9 січня 2024 року у разі звернення до поліклініки і навіть виклику швидкої допомоги необхідний поліс обов’язкового медичного страхування – а для цього потрібно стати на облік як застрахована особа.

І незважаючи на те, що в Росії заявляють, що цей поліс може отримати не тільки громадянин РФ, з жителями окупованої території України все набагато складніше.

За словами співрозмовниці OBOZ.UA з Бердянська, яка зараз перебуває на підконтрольній Україні території, все робиться для того, щоб зламати навіть найменший опір.

“Моя тітка зараз в окупації, вона інвалід третьої групи. Спробувала оформити поліс ОМС, щоб хоча б не платити за життєво необхідні візити до лікаря, проте це не вдалося. Їй просто відмовили, бо вона ніби “не має законних підстав тут жити”, уявляєте?

Причина в тому, що тітка офіційно ніде не працює і не зверталася по російське громадянство. Вона розповіла мені, що “чиновниця” їй прямим текстом заявила: “Забирайтеся, ви тут чужі!” – поділилася Ольга.

Раніше (влітку 2023 року) мешканцям тимчасово окупованої території, які перебувають на диспансерному обліку, але не мають паспорта РФ та страхового номера індивідуального особового рахунку (рос. – СНИЛС), перестали видавати безкоштовні лікарські препарати. Наприклад, той самий інсулін, без якого діабетик просто помре. І ось тепер – новий виток злочинних знущань та порушення Міжнародного гуманітарного права.

Але й безпосередньо з отриманням медичної допомоги все дуже непросто. Одна з причин – після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року з регіону вимушено виїхало багато кваліфікованих лікарів та медсестер.

Гауляйтер окупованої частини Запорізької області Євген Балицький заявляв, що не вистачає 1300 лікарів, а укомплектованість кадрами нині нібито 50%. Проте співрозмовник OBOZ.UA стверджує, що цифри неправдиві.

“Насправді нестача медиків – близько 70%. Окупаційна влада “закриває дірки”, залучаючи російських медиків, яких добровільно-примусово відправляють сюди вахтовим методом. Але кваліфіковані лікарі їхати не хочуть, вони затребувані у себе вдома, та й там не йдуть бойові дії, а тут можна ні за що померти. Тому їдуть “екземпляри”, що проштрафилися або тільки-но закінчили навчання, тобто не мають жодного досвіду”, – говорить колишній співробітник мелітопольської клініки, який добре знайомий із ситуацією.

За його словами, найдосвідченіші лікарі “заброньовані” для лікування окупантів: “Офіцерів точно оперують російські хірургічні бригади. Місцевим не довіряють”.

Виганяють на вулицю навіть із дітьми

Ще одна “фішка” російських окупантів на території Запорізької області – так звана націоналізація житла. Якщо його вважатимуть безхазяйним, то просто відіжмуть.

У такій практиці зізнався ватажок окупаційної адміністрації Євген Балицький в ефірі росТБ. Спочатку він повідомив, що у Мелітополі немає непрацюючих магазинів, оскільки їх передали “іншим людям”, а потім зізнався, що те саме відбувається і з житлом.

“Те саме стосується і покинутих будинків, квартир. Ми з цим питанням, можна сказати, не церемонимося. Історія нас розсудить, праві ми чи ні, але ми забираємо ці квартири, об’єкти і передаємо їх силовикам, працівникам суду, вчителям, лікарям та іншим, хто приїжджає до нас вахтовим методом. Ми маємо таку практику”, – цинічно заявив гауляйтер.

Звичайно, він промовчав про те, що насправді окупанти віджимають будь-який будинок або квартиру, що їм сподобається, – і неважливо, чи живе там хтось.

Також вважають безхазяйним об’єктом, якщо квартира зайнята, наприклад, орендарями. Нема угоди за російським законодавством – давай до побачення. Причому виганяють надвір навіть сім’ї з дітьми.

У тих українців, хто виїхав через російську окупацію, житло забирають уже масово – списки порожніх квартир постійно оновлюють “прєдсєдатєли”.

“Найбільш “смачні” об’єкти відразу йдуть окупантам у погонах, найчастіше – ФСБвцям. Тут цілий бізнес із переоформлення житла на їхніх родичів із Росії. Ці квартири та будинки притримують у розрахунку на те, що потім їх можна буде продати за хорошою ціною”, – каже співрозмовник OBOZ.UA в українській розвідці.

Він переконаний, що будь-які порушення гуманітарного права, а також злочини та терор окупанти не припинять, поки їх не вичистять із нашої землі. А доти розраховувати на хоч якусь законність не доводиться.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.