20 Липня, 2024 9:44 pm

Зaлужний та Умєpов виcловились “за” поcилення мобiлізації: депутат рoзкрив дeталі

Військове керівництво назвало посилення мобілізації “об’єктивною складовою війни”.

Міністр оборони Рустем Умєров та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтримали посилення мобілізації на засіданні Комітету ВР з нацбезпеки.

Водночас військове керівництво не проти доопрацювання вказаного законопроєкту, який вже викликав критику з боку громадськості, розповів нардеп Олексій Гончаренко.

За словами Гончаренка, Залужний та Умєров “наголосили, що посилення мобілізації – це об’єктивна складова війни. Не буде посилення – нема кому буде боронити державу”.

“В той же час вони готові доопрацьовувати законопроєкт та вносити зміни, в тому числі прибрати антиконституційні положення”, – написав Гончаренко.

Загалом, підсумував нардеп, урядовий законопроєкт про мобілізацію планують докладно розглядати у Комітеті з нацбезпеки протягом найближчих трьох днів.

8 січня спливає термін подання альтернативних законопроєктів, після цього Комітет з нацбезпеки має ухвалити рішення, що він рекомендує його Верховній Раді.

Водночас Комітет може рекомендувати відхилити усі законопроєкти, затвердити один з них, або на їхній базі зробити новий комітетський законопроєкт і запропонувати Раді в першому читанні прийняти його, пояснив Гончаренко.

Мобілізація в Україні 2024
25 грудня 2023 року Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про посилення мобілізації. Зокрема, автори ініціативи пропонують зменшити призовний вік до 25 років, запровадити низку обмежень для ухилянтів і посилити інші покарання за ухилення від військової служби.

Документ вже обговорюється у комітетах ВР. Верховна Рада планує його розглянути 10 січня.

Після шквалу критики з боку громадськості у правлячій монобільшості у ВР “Слузі народу” повідомили, що депутати готують “компромісний” законопроєкт.

“Ми вже розуміємо, що в оригінальному вигляді законопроєкт не буде прийматися / розглядатися. Я думаю, що все ж таки буде “комітетська” версія, є профільний Комітет з питань безпеки та оборони…

І цього тижня робочі групи будуть напрацьовувати такий більш компромісний варіант, який би дозволив за нього проголосувати”, – пояснила заступниця голови Комітету з питань гуманітарної й інформполітики Євгенія Кравчук.

Раніше у “Слузі народу” підтвердили отримання запиту від військових про мобілізацію 500 тисяч осіб. Про це також говорив Зеленський, але президент вимагав більше аргументів, щоб підтримати цю ініціативу.

Залужний, своєю чергою, підкреслив, що Генштаб не давав запиту до Кабміну з приводу конкретних цифр щодо мобілізованих у 2024 році. У дані в 500 тисяч осіб входять поточні потреби, формування нових військових частин і прогнозування втрат у 2024 році.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.