13 Липня, 2024 8:45 am

Електpомобілі – голoвний oбман XXI стoліття: Вoни виявилися гіpшими за бeнзинові мaшини

Останні 10 років нас намагаються активно пересадити на електричний транспорт. Звичайно, простим смертним це не загрожує, бо електромобілі поки що дуже дорогі.

А ось деякі преміальні марки вже оголосили про те, що зовсім скоро повністю відмовляться від машин із двигунами внутрішнього згоряння.

Наприклад, Volkswagen зібрався остаточно розпрощатися з дизелем і бензином до 2040 року. Це тільки здається, що це довго. А насправді залишилося вже менше 17 років до такої епохальної події.

Українські чиновники теж люблять говорити, як нам потрібно розвивати електричний транспорт. Будувати заправки для електрокарів, випускати їх та здешевлювати, субсидувати.

Але насправді електромобілі — це головний обман нинішнього століття. Не вірите, погляньмо на думку екологів.

Навіщо взагалі переходити на електрику?

Найчастіший аргумент, який використовують фанати «електричок» – боротьба за екологію та порятунок планети від шкідливих викидів.

Так, справді, у процесі їзди електромобіль вихлопних газів не випускає. Ось тільки є одне велике але. Виробництво електричного транспорту завдає більше шкоди екології.

Для порівняння, при складанні одного Фольксваген Гольф із ДВЗ в атмосферу потрапляє менше 7 тонн вуглекислого газу. А при складанні електричного автомобіля Polestar 2 у довкілля потрапляє 26 тонн газу.

Крім того, практично не видно обговорення питання з утилізацією чи переробкою акумуляторних батарей, які відпрацювали своє. Якщо кожен з нас пересяде на Тесла вітчизняного розливу, то скільки таких батарей доведеться утилізувати щороку?

Які є варіанти? Наприклад, водень. Але з ним також дуже багато проблем. Його виробництво коштує дорого, вибухає він дуже потужно, ємності для зберігання потрібні більші, ніж для бензину, скажімо.

Наша особиста думка – найближчі 50-100 років майбутнє за гібридними автомобілями, де працює зв’язка традиційного двигуна внутрішнього згоряння з електромотором. З одного боку, зменшується витрата палива та шкідливі викиди під час їзди.

З іншого боку, немає необхідності будувати всюди електричні заправки, немає гострої проблеми з виробництвом та утилізацією великих акумуляторів.

Нині цей напрямок найбільше розвивають китайці. Японці після успіху «Пріуса» якось знітилися і випускають малу кількість гібридів.

А ви що думаєте з цього приводу?

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.