13 Липня, 2024 9:30 am

Вoдіям пpиготуватися! В Укpаїні готують нову забоpону: На яких автoмобілях не мoжна буде їздити

Уряд України розглядає можливість заборонити певну категорію автомобілів.

Цей розгляд з’явився після того, як Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента,

наголосив на неспроможності поліції втручатися у ситуацію з транспортними засобами,

що створюють надмірний шум, схожий на звук іранських безпілотників “Шахед”.

Щоб виправити цю ситуацію, зараз розробляється новий законопроєкт, який має на меті надати поліції повноваження для ефективного вирішення цієї екологічної проблеми.

Подоляк підкреслив важливість дотримання демократичних норм, наголосивши, що в ліберальному суспільстві будь-яка діяльність, яка прямо не заборонена, повинна вважатися дозволеною.

Він закликав народних депутатів долучитися до дискусії та прийняти відповідні закони для врегулювання питання надмірного шуму транспортних засобів. Пан Подоляк висловив оптимізм, що запропоноване законодавство, якщо воно буде розроблене, працюватиме ефективно.

Терміни завершення розробки та прийняття цього законопроекту ще не визначені, але уряд активно працює над його реалізацією. Паралельно з цим, Верховна Рада України розглядає законопроект про визнання іноземних сертифікатів відповідності транспортних засобів, за винятком російських та білоруських.

Цей законодавчий крок має на меті спростити процес митного оформлення імпортованих транспортних засобів на підставі їхніх реєстраційних документів та документів на право власності.

Очікується, що цей нормативний акт полегшить фінансовий тягар для українців шляхом суттєвого зниження витрат на імпорт вживаних автомобілів, що, за оцінками, зменшить витрати на 100-200 доларів США.

Однак важливо визнати, що транспортні засоби, які вважаються “списаними” і не мають належної документації, все одно потребуватимуть сертифікації.

Очікується, що запропонована заборона на автомобілі без глушників отримає підтримку громадськості, особливо тих, хто страждає від шумового забруднення, яке спричиняють ці транспортні засоби.

Хоча чинне законодавство обмежує втручання поліції, нове законодавство створить більш ефективні рамки для вирішення цієї проблеми.

Крім того, законодавча ініціатива щодо сертифікатів відповідності іноземних транспортних засобів демонструє прагнення України спростити ввезення вживаних автомобілів за більш доступними ставками, що, ймовірно, буде позитивно сприйнято громадськістю.

Ці регуляторні зміни ілюструють проактивний підхід України до модифікації своєї політики, спрямованої на забезпечення добробуту та інтересів своїх громадян.

Таким чином, розгляд Україною питання про заборону автомобілів без глушників у поєднанні з її зусиллями щодо визнання сертифікатів відповідності іноземних транспортних засобів є кроком до зменшення шумового забруднення та економічного полегшення для її громадян.

За допомогою цих регуляторних змін уряд прагне збалансувати потреби власників транспортних засобів і широкої громадськості, сприяючи створенню гармонійної та економічно вигідної атмосфери.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.