19 Липня, 2024 6:19 am

Свiтан назвав найпеpспективніший напpямок контpнаступу ЗСУ і пoяснив, чому воpог змінив тaктику

Сили оборони України проводять дуже вдалі військові операції на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

Ймовірно, на сьогодні це єдиний перспективний напрямок фронту з усіх.

Таку думку висловив в інтерв’ю OBOZ.UA військовий експерт Роман Світан (льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі). Він також припустив, чому окупанти змінили тактику боїв довкола Авдіївки, де ще нещодавно йшли в м’ясні штурми.

“Схід забитий російськими військами, йти на донецьку височину просто нереально. Запорізький напрямок перекопаний-закопаний, там лінії оборони в 5-7 рядів, це дуже складно.

А ось Херсонський напрямок, лівий берег – легший”, – сказав співрозмовник.

Світан назвав найперспективніший напрямок контрнаступу ЗСУ і пояснив, чому ворог змінив тактику біля Авдіївки

За його словами, саме через побоювання дій ЗСУ російські терористи підірвали дамбу Каховської ГЕС – щоб перекрити цей перспективний для України і дуже незручний для військ РФ напрямок.

Світан погодився, що розробляти плацдарми на лівому березі Херсонщини – найкращий варіант для нас. Далі ці плацдарми з тактичних мають перерости в оперативні, а потім буде стратегічне завдання – йти на Крим.

“З усіх варіантів, які ми маємо, крім оборонних, це найбільш оптимальний варіант для наступу. Але якщо ж ми повністю переходитимемо в оборону, тоді треба тримати правий берег, тут питань немає”, – пояснив експерт.

Світан назвав найперспективніший напрямок контрнаступу ЗСУ і пояснив, чому ворог змінив тактику біля Авдіївки
Раніше пресцентр Сил оборони Таврійського напрямку зазначив, що війська РФ змінили тактику боїв на Авдіївському напрямку. Зокрема, вони знизили інтенсивність атак – приблизно з пів сотні до 17 на добу, здійснюючи їх переважно в нічний час.

Роман Світан підкреслив, що це не вказує на наміри окупантів іти з-під Авдіївки, причина полягає в погодних умовах. На авдіївському фронті почав розмокати ґрунт, там води буквально по коліно.

“А донецький чорнозем – це смерть будь-якої техніки. Тому у росіян суто через погоду все це згасло. Вони чекатимуть на морози. Якщо не дочекатися, то так і колупатимуться у бруді всю зиму. Проте морозів, які можуть добре скувати ґрунт, хоч би сантиметрів на 30, на Донбасі в нас уже давно не було. Треба щоб 20-30 градусів морозу постояли хоча б днів десять. Але, найімовірніше, вся зима буде такою ж дощовою, і рухатися там не можна буде”, – припустив експерт.

Він каже, що в ЗСУ прогнозували таку ситуацію, адже в країні йде десятий рік бойових дій у зимовий час. Тож сьогодні Сили оборони прикриваються на сході, зокрема й погодою. І через це знизилася інтенсивність наступальних дій росіян.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.