19 Липня, 2024 6:45 am

У путіна паніка! Унiкальна укpаїнська pакета ЗPК “КОPАЛ”! Хаpактеристики чудо-збpої ВІДЕО

Макет першої в історії України вітчизняної зенітної ракети представили у 2021 році на виставці “Зброя і безпека”.

Міноборони планує збільшити вітчизняне виробництво озброєння в шість разів вже наступного року. Найбільшу увагу приділять системам протиповітряної оборони.

Про це повідомив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

Як приклад навів зенітно-ракетний комплекс “Корал”. Що відомо про цей новітній ЗРК, які його характеристики та чому саме він нині необхідний Україні, дивіться в сюжеті журналіста “5 каналу” Юрія Пугача.

Виробництво озброєння та військової техніки в Україні зросте. В Міноборони запланували на наступний рік збільшити арсенал вітчизняної зброї в шість разів. Про це наприкінці листопада повідомив заступник міністра оборони, і навіть навів конкретний приклад.

“Урядом перед міністерством поставлене завдання максимально контрактувати озброєння і військову техніку власного виробництва. Приймаються на озброєння внаслідок вироблення нові зразки озброєння. Це як власного виробництва, від переносних зенітно-ракетних комплексів звичайних, – до систем протиповітряної оборони понад 100 кілометрів, наприклад, “Корал”, – заявив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

Над створенням цілої лінійки зенітних ракетних комплексів із дальністю дії 10, 30-40 та 100 кілометрів працює Київське конструкторське бюро “Луч”. ЗРК “Корал” почали розробляти у 2016-му. Макет першої в історії України вітчизняної зенітної ракети представили у 2021 році на виставці “Зброя і безпека”. Зенітна ракета “Корала” призначена для знищення сучасних літаків, вертольотів, крилатих та балістичних ракет, безпілотників та інших повітряних цілей. І не лише. В окремих випадках її можуть використовувати ще й для ураження наземних або надводних цілей.

Максимальна дальність “Корала” – до 30 кілометрів, а висота ураження – до 10 км. Зенітна ракета має швидкість 1100 метрів за секунду. І це при загальній вазі у 300 кг, з яких 25 кг – бойова частина.

“Взагалі, країни, які можуть виробляти зенітно-ракетні, там пару десятків, мабуть, не більше, можливо, вже навіть менше. Це говорить про достатньо високий рівень розвитку підприємства воєнно-промислового комплексу і підприємство “Луч” відповідає світовому такому рівню”, – наголосив заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко.

У середньому на виготовлення такого комплексу потрібно до 10 років. Якщо у 2024-му Київське конструкторське бюро “Луч” таки передасть ЗРК “Корал” на озброєння ЗСУ, то впорається із поставленим завданням за 7 років. Експерт зазначає, це було б видатною подією, враховуючи складність розробки.

“Ракета наводиться спершу інерціальна, а потім активна головка самонаведення. Говорити про те, що можна використати в режимі протиракетної оборони, де дуже великі швидкості, то потребуються останні напрацювання наведення ракети на ціль, тобто балістичну ракету. І от останні комплекси не знищують за рахунок підриву бойової частини, а за рахунок точного попадання, і там такі енергії, що вони виводять з ладу фактично і ціль, і цю ракету, цей засіб, який попадає. Тому чи ракета зможе виконувати такі завдання – тут велике питання, але якщо вдасться підприємству, то це теж буде такий видатний результат”, – зауважив Романенко.

Два роки тому на виставці “Зброя і безпека” гендиректор бюро “Луч” повідомляв, що розробка готова на 70%.

“Фактично в нас уже є все: у нас є станції виявлення та цілевказівки, у нас є основні складові ракети, у нас є програми та алгоритми, які забезпечують саме цю структуру комплексу. У нас врешті-решт є навіть платформи командної пускової машини, які забезпечать уже напрацьовані технічні рішення, які забезпечать транспортування і пуск ракети. Ось це практично вже я порахував би 70%”, – сказав гендиректор державного підприємства КБ “Луч” Олег Коростельов.

Утім ті 30, що лишилися, – експерти називають найбільш напруженими. Необхідно створити готовий льотний прототип “Коралу”, на якому мають провести держвипробування. І цей етап потребує величезних фінансових затрат, аби довести розробку до завершення.

“Напрацювання були, і ці напрацювання зараз активно використовують для можливості розширення не тільки конструювання, а й запуску виробництва та активної перевірки у бойових умовах, це раз. А по-друге, потрібно розуміти, що в нас величезна кількість зразків західної зброї і нам ніхто не забороняє її вивчати, брати найкращий досвід. Зрозуміло, що є можливість працювати, з’явилися кошти, які дають нам наші партнери. У тому числі і на розширення нашого ПК. Я не виключаю, що є спільні розробки. Тобто це все дає надію, що ми колись матимемо свої комплекси, які не будемо десь купувати, а вироблятимемо, власне, для себе”, – заявив генерал-майор запасу СБУ і заступник голови СБУ у 2014-2015 роках Віктор Ягун.

У затвердженому бюджеті на 2024 рік на закупівлю ракет і боєприпасів передбачили близько 175 мільярдів гривень.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.