19 Липня, 2024 6:33 am

Пеpшими “встpяли” зpадники: pосіяни влaштували “сюpприз” для колабоpантів на окупованій теpиторії. Зpадники “зaвили”

Нововведення у російському законодавстві вже вдарили по мешканцях окупованої частини Донецької та Луганської областей України.

У них почали забирати документи, що дають право виїзду за кордон – тобто позбавили єдиного шансу вирватися з окупації.

Крім колаборантів, які раніше радісно бігли отримувати російські паспорти, під удар потрапили й українці, які опинилися заручниками ситуації.

Хто саме опинився в пастці.

Режим закручує гайки.

З 11 грудня 2023 року на території рф набула чинності вимога про здачу закордонного паспорта. Протягом п’яти днів росіяни, які мають обмеження на виїзд, зокрема через призов на військову службу, повинні здати документ на зберігання до органу, що його видав.

А ось повернути закордонний паспорт можна буде лише в тому випадку, якщо надати військовий квиток із проставленою відміткою про закінчення служби в армії країни-агресора.

Закрили лазівку і для тих, хто вирішив не здавати закордонник: під час спроби перетину кордону його просто заберуть, оскільки він вважатиметься недійсним.

Насамперед це стосується росіян, кому від 18 до 27 років – тобто тих, хто підпадає під призов, який на території рф триває до 31 грудня. А от у межах так званої часткової мобілізації забрати до армії можуть аж до 65 років.

У такий спосіб Кремль вкотре закрутив гайки та знайшов спосіб безперешкодно відправляти гарматне м’ясо на війну в Україні без оголошення нової хвилі мобілізації. Напередодні виборів президента рф путінський режим її оголошувати не хоче.

На Донбасі – “понеслося”.

На окупованій частині Донецької та Луганської областей, які путін “приєднав” до території російської федерації, вже почали впроваджувати нововведення.

Один із проросійських Telegram-каналів, присвячений мобілізації, повідомив, що в Алчевську вже 10 грудня почали забирати закордонні паспорти. Співробітники паспортного столу пояснили вилучення “новою постановою уряду”. На запитання, як можна повернути закордонний паспорт, чоловікові відповіли: “Лише після друку на 13-й сторінці з військкомату в паспорті рф віддамо. Кажуть, читайте постанову, що вийшла! А де – шукайте самі! Або чекайте на завершення СВО, паспорт може зберігатися 3 роки, але буде штраф 30 тисяч рублів”.

Про два подібні випадки повідомили і співрозмовники OBOZ.UA в окупованому Донецьку. Причому, за їхніми словами, далеко не всі люди, що отримали російські документи, є колаборантами – у разі якщо втрачено український паспорт (або через юний вік) деяким мешканцям окупованої території довелося отримувати російські документи.

“Тепер вирватися з окупації певній категорії практично нереально. Усіх чоловіків хочуть змусити воювати проти України”, – розповіла мешканка Донецька.

За міжнародним законодавством це є воєнним злочином, але путінський режим це не хвилює.

У шоковому стані зараз, звичайно, колаборанти – вони поспішали отримати російське громадянство, а тепер опинилися в пастці. “Або вирушай на фронт, або, як у нас кажуть, сиди і не відсвічуй. Але довго ховатися навряд чи вдасться. На таке зрадники точно не розраховували”, – додала донеччанка.

На війну, на м’ясо

Незважаючи на спроби створити ілюзію законності та насадити російські “правила”, на окупованій частині Донбасу в 2023 році не зафіксовано випадків виклику для постановки на військовий облік повістками або призначення штрафів за ухилення від явки у військкомат у порядку, встановленому законодавством рф.

З лютого 2022 року в “республіках” винаходяться та використовуються різні схеми для того, щоб приховати недобровільність призову на військову службу.

Ще напередодні повномасштабного вторгнення у Донецькій та Луганській областях окупанти проводили облави, під час яких чоловіків відловлювали на вулицях нібито “на навчання” – а насправді відправляли на передову.

Згодом стали забирати на війну з різних підприємств, компаній і навіть студентів. У результаті дійшло до того, що “вигребли” навіть працівників критичної інфраструктури – наприклад, із водоканалу. Це серйозно позначилося на реагуванні на численні аварії, але окупаційну владу це не турбувало. Як розповіли донеччани, ще один приклад: у певний час знайти шиномонтаж стало величезною проблемою, працювали лише улюблені точки окупантів.

Кількість загиблих на війні жителів окупованої території, яких насильно кинули на забій, зараз підрахувати неможливо. Однак самі місцеві зізнаються, що втрати просто величезні.

За даними розвідки США, лише під Авдіївкою з жовтня 2023 року загинуло 13 тисяч окупантів. Причому, за твердженням наших джерел, велика частина з них є мешканцями окупованої території Донецької та Луганської областей.

Першими “встряли” зрадники: росіяни почали забирати паспорти в мешканців окупованої території
Тепер російська окупаційна влада збирається “могилізувати” тих, хто до сьогодні уникав участі у війні проти України.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.