19 Липня, 2024 5:47 am

12 гpудня. Яке сьoгодні свято. Що категоpично не можна pобити, щоб не нaкликати біду

Яке сьогодні свято відзначають віряни, заборони дня і в кого іменини.

12 грудня за новим церковним календарем згадують святого Спиридона Триміфунтського, який мав дар чудотворення. У народному календарі – Спиридонів день.

Про традиції свята, заборони, народні прикмети та кого вшановують 12 грудня за старим стилем.

12 грудня 2023 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем.

12 грудня (25 грудня за старим стилем) – день пам’яті святого Спиридона Триміфунтського, святого, який зціляв від недуг і воскрешав людей.

Спиридон народився і жив на Кіпрі в III-IV століттях. Його батьки були хліборобами і скотарями, тому Спиридон з дитинства був привчений до праці: він пас овець і кіз. Так його зображували пізніше на іконах – у пастушій шапочці.

Хлопчик був добрим і дуже чуйним, за що отримав дар чудотворення. Він лікував хворих, виганяв бісів. Слава про нього дійшла до імператора Костянтина, і той вирішив призначити Спиридона єпископом міста Триміфунт.

Зі святим Спиридоном пов’язано чимало чудес: відомо, що він не тільки зціляв тяжкохворих, а й оживляв померлих. У житії йдеться про те, що святитель молитвами запобіг наслідкам страшної посухи на Кіпрі, він викликав дощ і зцілив свійських тварин, не давши людям загинути від голоду. Також Спиридон вилікував імператора Костянтина, який помирав від важкої хвороби. Одного разу єпископу довелося воскресити померле немовля – до Спиридона прийшла його мати і благала повернути довгоочікувану дитину. Святий оживив немовля, а потім повернув до життя і матір, яка сама мало не померла від побаченого.

Сам Спиридон заздалегідь знав про свою смерть. Напередодні він багато молився і закликав любити Ісуса Христа і своїх ближніх. Похований святитель у храмі Святих апостолів, у Триміфунті.

Свято 12 грудня за старим стилем – день пам’яті святого Парамона і ще 370 мучеників.

Про що говорять прикмети на 12 грудня.

а прикметами дня орієнтуються, якою буде погода найближчим часом:

небо зранку червоне – весь грудень стоятиме ясна погода;
зранку заметіль – негода протримається тиждень;
вночі на небі яскраво світять зірки – буде похолодання, а якщо зірки тьмяні – настане відлига.
У народному календарі 12 грудня – свято Спиридонов день, Спиридон Сонцеворот. Вважалося, що цього дня святий Спиридон повертає сонце до літа і проганяє зиму.

Що не можна робити 12 грудня
У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

сваритися з близькими;
відмовляти в милостині нужденним – можна самим відмовитися у скрутному фінансовому становищі;
порушувати правила посту.
За народними прикметами цього дня не варто носити старі речі – це до злиднів і невдач, а також вирушати в дорогу. Також на Спиридона побоюються йти в ліс: вважається, що в цей час можна ненароком розбудити ведмедя.

Що можна робити 12 грудня
Цього дня можна піти до церкви, поставити свічку і помолитися святому – про здоров’я дітей, батьків, сприяння у шлюбі. Також вважається, що святитель допомагає людям, яких несправедливо засудили або звинуватили, оберігає від тривоги, злиднів і хвороб, просять у Спиридона зберегти здоров’я, гроші та спокій.

Цього дня за старих часів намагалися не працювати – робили невеликий перепочинок. Вдень відчиняли вікна, щоб повітря і сонце прогнали з дому зло і біди.

Тим, хто дотримується посту, цього дня можна їсти гарячу їжу з олією. Раніше ми публікували детальний календар харчування на Різдвяний піст по днях.

12 грудня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр і Спиридон.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.