22 Липня, 2024 1:30 am

Цеpковне cвято 10 гpудня: що не можна pобити в цей день, щоб не пpийшла біда

10 грудня за новим церковним календарем згадують святих мучеників Мину, Єрмогена і Євграфа.

У народному календарі – Мина Красномовний. Про традиції свята, заборони, народні прикмети та кого вшановують у церкві 10 грудня за старим стилем.

10 грудня 2023 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем.

10 грудня (23 грудня за старим стилем) – день пам’яті святих мучеників Мини, Єрмогена і Євграфа.

Святі мученики Мина, Єрмоген і Євграф постраждали за віру в Христа на початку IV століття. Це були часи правління імператора Максиміна, який був язичником.

Імператор послав свого підданого Мину, який володів особливим даром красномовства, з Афін до Олександрії – придушити смуту між християнами і язичниками.

Мина примирив ворогуючих, але оскільки сам був таємним християнином, то використовував своє доручення для проповіді християнства. У цьому допомагав його секретар Євграф.

Дізнавшись про це, Максимін одразу ж направив до Олександрії Єрмогена, щоб він здійснив суд над Миною й очистив місто від християн. Єрмоген був язичником, але при цьому вирізнявся чесністю і його знали, як дуже справедливу людину. Побачивши, як мужньо Мина переносить катування, після яких він ще й дивовижним чином зцілився, Єрмоген сам увірував у Христа.

Імператор особисто приїхав до Олександрії, але, побачивши стійкість Мини, Єрмогена і Євграфа, тільки озлобився і наказав стратити всіх трьох. Тіла викинули в море, але пізніше мощі святих віднайшли і перенесли до Константинополя.

Свято 10 грудня за старим стилем – день пам’яті преподобного Романа Антіохійського і чудотворної ікони Божої Матері “Знамення”.

Про що говорять прикмети на 10 грудня.

За прикметами дня судять, якою буде погода – морозною чи теплою:

яскраві зірки в ніч на 10 грудня – до морозу, а якщо тьмяні – до відлиги;
горобці вранці голосно цвірінькають – чекай потепління;
зоря багряна – до сильного вітру;
дим із труби піднімається до неба – буде сильний мороз, стелиться до землі – потеплішає.

У народному календарі 10 грудня – свято Мина Красномовний. За старих часів вважали, що святий цього дня застерігає людей від сутінків, які не дають відрізнити світло від темряви, а добро від зла.

Що не можна робити 10 грудня.

У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

сваритися і підвищувати голос – категорично заборонено;
відмовляти в милостині та допомозі;
порушувати правила посту;
ображати людей і тварин.
За прикметами, цього дня не варто засиджуватися вдома, а слід провести день із користю для ближніх.

Що можна робити 10 грудня.

Цього дня можна піти в храм або помолитися святим удома. Мина належить до чину святих воїнів разом зі святими Георгієм Побідоносцем, Дмитром Солунським, Феодором Стратилатом. До подвигу святого Мини звертаються, як до прикладу миротворчості. Крім цього, мученика вважають цілителем очних хвороб – за переказами, він володів даром чудотворення і навіть повертав сліпим зір, святому моляться про фізичне здоров’я очей і просять “розкрити очі” на правду і брехню.

Тим, хто дотримується посту, в цей день можна їсти гарячу їжу з олією, рибу і трохи вина. Раніше ми публікували детальний календар харчування на Різдвяний піст по днях.

Жінкам цього дня добре зайнятися рукоділлям – вважається, що воно принесе удачу.

10 грудня – іменини сьогодні.

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Ангеліна, Вікторія, Євген, Іван, Степан.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.