19 Липня, 2024 5:34 am

От і вcе! Роcійська мoва і вcтуп в ЄС! Стeфанішина поcтавила кpапку ВІДЕО

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наполягає, що у переговорах з ЄС щодо забезпечення прав меншин не постає питання захисту “російської меншини”.

Про це вона заявила в Києві на спільній пресконференції з послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою в четвер, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

Стефанішина визнала, що питання гарантування прав меншин буде дуже важливим на шляху України до членства в Євросоюзі, і це не є суто українською специфікою.

Кілька інших кандидатів також зіштовхнулися з вимогами у цій сфері під час переговорів про вступ до ЄС.

Утім, попри те, що Венеційська комісія у своїх рішеннях і рекомендаціях до Києва згадує про “російську меншину”, у діалозі з ЄС це не звучить, наполягає посадовиця.

“В Україні немає російської меншини. ЇЇ не існує! Немає жодної юридично оформленої спільноти, яка б ідентифікувала себе як російська меншина. Є українці, частина з яких розмовляють російською мовою.

Я одеситка, і коли хочу – розмовляю українською, а коли хочу – російською, і мені для цього (вибору мови. – ЄП) не потрібні ні м0cкалі, ні рішення Венеційської комісії”, – пояснила віцепрем’єрка.

Стефанішина підкреслила, що Брюссель поділяє цю точку зору.

“Я рада, що Європейська комісія це розуміє”, – сказала вона.

https://www.youtube.com/shorts/XpuTTeCGCqE?feature=share

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.