13 Липня, 2024 10:35 am

Не проґавте шанс! Від чого залежить курс долара та чого чекати у грудні

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий розповів, від чого залежить курс долара та чого чекати у грудні.

Як передає “Лампа“, про це він повідомив у коментарі РБК-Україна.

Так, за словами Лісового, на валютний ринок у грудні 2024 року впливатиме комплекс факторів.

На готівковому ринку курсові межі допустимих коливань очікуються в діапазоні 37-38 грн/долар та 39-41 грн/євро.

При цьому він зазначив, що поточні коливання (щоденні) та різниця між курсами купівлі та продажу на готівковому ринку будуть у прийнятних межах 0,3-0,5 грн. Очікується збільшення пропозиції на готівковому ринку.

До того ж на міжбанківському ринку курсові коливання можуть бути у досить широкому коридорі: 36-38 грн/долар та 39-41 грн/євро, поточні коливання збережуться на рівні 0,2 грн.

Експерт також висловив думку, що одним із головних і вкрай важливих факторів, на основі якого формуватимуться курси, є співвідношення попиту та пропозиції насамперед на безготівковому ринку.

“Цілком можливо, що НБУ може дати більше “свободи” міжбанку, що виявиться в динамічнішій, але різновекторній зміні курсів валют. Однак за всіма ознаками якихось відчайдушних курсових стрибків чи падінь очікувати не варто”, – сказав він.

Крім того, банкір передбачає, що поступово почнеться реалізовуватися черговий етап лібералізації валютного ринку, що полягає в скороченні множинності курсів (зменшення різниці між безготівковим, банківським та курсом обмінників).

“Тим більше кон’юнктура буде досить сприятливою: у грудні традиційно збільшується пропозиція на готівковому ринку, адже частину громадян, щоб зробити необхідні покупки до свят, вирішують обміняти валютні заощадження. Відповідно зростання пропозиції над попитом може вплинути на курси на готівковому ринку”, – підкреслив Лісовий.

Він також заявив, що цілком можливо, що міжкурсова різниця скоротиться із нинішніх 1-1,5% до 1-0,7%.

“Однак поки говорити про закладку нового тренду рано – у грудні це скоріше буде “сезонним”, тобто тимчасовим явищем”, – сказав Лісовий.

За його словами, міжнародна фінансова допомога дозволяє Україні долати труднощі воєнного стану, адже протягом 2023 року майже 50% усіх надходжень до загального фонду держбюджету становив саме макрофін.

“Крім того, якщо поглянути на цифри бюджету на 2024 рік, розуміємо, що дефіцит майже 1,5 трлн грн зможуть покрити гроші країн-партнерів. Звідси й озвучені цифри від українських чиновників про необхідність 41 млрд доларів на 2024 рік”, – зазначив він.

Так, Лісовий вважає, що курс валют залежатиме не лише від міжнародної допомоги.

“Варто сказати, що ряд факторів, що також впливають на валютний ринок: це і розвиток економіки країни у надскладний військовий період, обсяги та можливості здійснювати експорт (наприклад, це стосується блокування українсько-польського кордону), стан справ на фронті, можливі наслідки ворожих обстрілів, психологічна стійкість суспільства до нових викликів війни тощо”, – додав банкір.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.