22 Липня, 2024 2:47 am

Для тих у кoго ще залишились долаpи! Експерти та банкіpи вийшли з важливою заявою

Курс долара в Україні почав зростати, і деякі експерти очікують на девальвацію гривні вже цього року.

Низка інших аналітиків припустили, на скільки зросте курс американської валюти по відношенню до гривні протягом наступних 12 місяців.

Перед Новим роком курс традиційно зростатиме. За словами Данила Моніна, це відбувається через підвищені витрати бюджету.

Так, частина українців продаватиме долари, щоб мати гроші на підготовку до Нового року, але на фоні війни багато хто відмовився від пишних святкувань і дорогих подарунків, тому сильного попиту, який би суттєво вплинув на курс, експерти не очікують.

Монін не схвалює політику НБУ щодо курсоутворення. Він вважає, що із запуском плаваючого курсу поведінка регулятора абсолютно нелогічна. Експерт пояснює, що з дефіцитом торгівлі в 37 – 39 мільярдів доларів на валюту чекає лише девальвація.

Банкіри прогнозують, що протягом наступного року курс долара буде на рівні 41,16 грн. Попередньо, у липні долар буде коштувати вже 40,54 грн.

У проекті держбюджету на 2024 рік закладено середній курс долара на рівні 40,7 грн/долар. На кінець 2024 року в уряді очікують курс на рівні 42,1 грн/долар (попередній прогноз — 44,2).

Таким чином, і банкіри та експерти вбачають підстави, що у 2024 році долар коштуватиме понад 40 гривень.

Питання лише в тому, яким буде хід війни та подальша міжнародна допомога, адже ці два фактори можуть значно змінити всі плани.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.