22 Липня, 2024 1:26 am

20 листопада. Яке церковне свято. Що категорично заборонено робити сьогодні, та що зробити, щоб захиститися від зла і недуг

20 листопада за новим церковним календарем згадують архієпископа Константинопольського Прокла, преподобного Григорія Декаполіта, а також відзначають Передсвято Введення в храм Пресвятої Богородиці.

20 листопада 2023 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем.

20 листопада (3 грудня за старим стилем) – день пам’яті святителя Прокла, архієпископа Константинопольського, а також преподобного Григорія Декаполіта.

Прокл жив у V столітті. Він походив із благочестивої сім’ї, вивчав Святе письмо і молитви, а також був улюбленим учнем святителя Іоанна Златоуста. Учитель навчив Прокла правильно і дохідливо викладати думки, що дало йому змогу стати чудовим оратором. Також завдяки Іоанну Златоусту Прокла призначили дияконом, а пізніше він отримав сан пресвітера.

Коли Іоанна Златоуста вигнали з Константинополя, Прокл теж переїхав звідти, і став єпископом у місті Кизик. Пізніше, на прохання пастви з Константинополя, він був зведений у сан архієпископа. Прокл 12 років керував церквою і йому вдалося значно розширити лави православних. За часів правління царя Феодосія архієпископ домігся, щоб мощі Іоанна Златоуста, який на той час уже помер, перенесли до Константинополя.

Прокла любили парафіяни – за його сміливість, прагнення завжди допомогти, а на його проповіді ходили цілими сім’ями. Коли в царстві почався дуже сильний землетрус, то Прокл виводив на вулиці городян – усі разом вони молилися про збереження Константинополя.

Є легенда, за якою одного разу святий під час молитви підніс під небеса підлітка. Хлопчик повернувся і розповів, що бачив Ангелів. Вони молилися і прославляли Бога словами: “Святий Боже, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас”. Коли весь народ став молитися подібним чином, землетрус припинився.

Помер святий Прокл помер у глибокій старості.

***

Григорій народився в Декаполі Ісаврійському близько 797 року. Він також походив із благочестивої сім’ї і з дитинства вивчав Святе Письмо, відвідував службу в храмі. Щоб не одружуватися, він утік із дому в один із монастирів, а потім – в обитель, де настоятелем був його дядько Симеон. Там Григорій він провів 14 років, а потім, із благословення старця, Григорій оселився в ущелині на схилі прямовисної скелі, де був увесь час на самоті.

За часів правління імператора Феофіла (830 роки), Григорій Декаполіт вирушив до Константинополя – боротися з іконоборчою єрессю. Святий проповідував і зміцнював віру та силу православних. Також він був наділений даром чудотворення: виганяв бісів і позбавляв від хвороб.

Помер преподобний Григорій Декаполіт близько 816 року в Константинополі, а його нетлінні мощі знаходяться в Румунії.

***

20 листопада за новим церковним календарем – Передсвято Введення в храм Пресвятої Богородиці. У храмі на богослужінні починають читати молитви, присвячені урочистій події та готуватися до свята Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Свято 20 листопада за старим стилем – день пам’яті святого мученика Феодота Анкірського.

За прикметами дня дивляться, якими будуть погода найближчим часом і врожай:

галки й ворони галасують – до снігу;
річки вкрилися льодом – влітку буде багатий урожай пшениці;
півні розспівалися – до тепла;
ворони ховають крила під дзьоб – до холоду;
кури рано йдуть на сідало – буде мороз.
У народному календарі 20 листопада – свято Проклів день.

Що не можна робити 20 листопада
У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

скандалити, кричати, з’ясовувати стосунки;
веселитися, влаштовувати гучні посиденьки;
вживати алкоголь.

За народними прикметами цього дня не радять вирушати в далеку дорогу, а також поспішати і поспішати в справах – це допоможе уникнути багатьох помилок.

Що можна робити 20 листопада.

У святого Прокла просять допомоги в сімейних справах, також він охороняє від хвороб і темних сил. Цього дня прийнято миритися і вирішувати старі проблеми.

За народними прикметами вважається, що 20 листопада потрібно неодмінно випрати білизну – це захистить дім від недуг і неприємностей. Усі покупки, зроблені сьогодні, прослужать довго. Можна позбуватися старих меблів – вважається, що тоді справи підуть вгору.

Триває Різдвяний піст – тим, хто постить, цього дня дозволяється гаряча їжа, але без олії. Раніше ми публікували детальний календар харчування на Різдвяний піст по днях.

20 листопада – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Григорій, Володимир, Арсеній, Олександр, Олексій, Анна, Тетяна.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.