3 Грудня, 2023 8:28 am

  Теpміново! На Запоpізькій АЕС стaлася аваpія – Енергоатом

  Це друга аварія на окупованій ЗАЕС за три дні.

  На окупованій Запорізькій АЕС на енергоблоці №5 стався витік реагентів з першого контура в другий.

  Про це повідомляє пресслужба “Енергоатома”.

  За даними енергокомпанії, внаслідок переведення 5-го енергоблока тимчасово окупованої ЗАЕС у “гарячий” стан стався інцидент з витоком реагентів із першого контура реактора в другий.

  “Попри наявні порушення, окупаційне керівництво не поспішає переводити блок у стан “холодного зупину”, використовуючи пару, яку генерує 5-й енергоблок, для опалення та забезпечення власних потреб станції.

  Через некомпетентність російського персоналу, зокрема начальника зміни хімічного цеху, котрий втратив контроль за насиченням фільтрів спецводоочистки, вода першого контуру з розчином борної кислоти потрапляє в деаератор машзалу, а звідти знову на всі парогенератори”, – зазначають у компанії.

  Президент “Енергоатому” Петро Котін наголошує, що дії окупанів є “абсолютно некомпетентними”, які можуть призвести до масштабнішої аварійної ситуації.

  “Їхні намагання вивести з ремонту енергоблок №3 та розігріти його до “гарячого” стану, щоб натомість енергоблок №5 вивести в “холодний зупин”, є черговою спробою продовжити ядерний шантаж і пошкодити обладнання ще одного енергоблока АЕС”, – зазначив він.

  Котін додав, що такі дії окупантів можуть призвести до втрати цілісності трубок парогенераторів, що безперечно не відповідає регламенту безпечної експлуатації енергоблока АЕС.

  Джерело

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.