22 Липня, 2024 2:20 am

Путін аж зaкипає від злoсті. Китай оcтаточно викинув роcію з пpоєкту “тисячоліття”! Більше “R” не буде

Спроба росії домовитися про співробітництво з Китаєм для створення першого з часів СРСР власного широкофюзеляжного авіалайнера завершилася провалом.

Китай остаточно виключив російських партерів із проєкту лайнера CR929, який має конкурувати з літаками виробництва Boeing та Airbus, пише The Moscow Times із посиланням на South China Morning Post.

Зокрема, китайський розробник літака – Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) – більше не вказує Росію серед учасників проєкту і просуває літак як виключно китайську розробку.

Віцепрезидент COMAC Ці Сюефен на конференції Китайської асоціації авіатранспорту (CATA) минулого тижня заявив про “прогрес” у розробці лайнера і перехід до етапу розробки “деталізованого дизайну”, не згадавши Росію.

Видання зауважує, що про росію у якості партнера також не згадували під час офіційного запуску спецлабораторії для CR929 у вересні.

COMAC тоді заявляла про досягнення “технологічної самозабезпеченості” Китаю та “незалежні інноваційні можливості”.

Про участь у проєкті російської Об’єднаної авіабудівної корпорації, яка спочатку мала створити планер і хотіла взяти участь у розробці двигунів, не згадували.

На авіасалоні у французькому Ле-Бурже влітку 2023 року новий літак також був представлений як власна китайська розробка, хоча навіть абревіатура лайнера CR мала символізувати країни — учасниці проекту (C — China, Китай; R — Russia, росія).

Тепер R виключили з назви літака, і COMAC просуває його як C929.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.