22 Липня, 2024 12:49 am

Свята та пpикмети 7 лиcтопада: що категоpично не можна pобити

7 листопада за новим церковним календарем згадують святого мученика Феодота Анкірського. У народному календарі – Федотів день.

Кого вшановують цього дня за старим стилем, про що можна попросити у святих, народні прикмети і заборони дня – розповідаємо в матеріалі.

7 листопада 2023 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

7 листопада (19 листопада за старим стилем) – день пам’яті святого мученика Феодота Анкірського, або Феодота Корчемника. Феодот жив у III столітті в Анкірі Галатійській (нині місто Анкара в Туреччині). У нього був свій готель, Феодот був одружений і вів праведний спосіб життя – багато молився і дотримувався посту.

Саме завдяки розповідям Феодота про Христа, в Нього увірувало багато язичників та іудеїв. Також, як оповідають джерела, Феодот мав особливий дар: міг лікувати хворих покладанням рук.

Але все змінилося, коли на престол зійшов імператор Діоклетіан – він почав гоніння на християн. За велінням імператора в Анкіру відправили намісника Феотекна, відомого своєю жорстокістю. Багато християн, кинувши своє майно, виїхали з міста, а сам Феотекн сповістив, що всі, хто сповідує християнство, відтепер повинні поклонитися ідолам і принести жертви. Тих, хто цього не робив, стратили.

Феодот у своєму готелі переховував християн від переслідувачів, годував їх, а тих, кого стратили, сам ховав. Коли в Анкірі закрили останню християнську церкву, літургії стали також проводити у Феодота. Але незабаром на нього донесли правителю, святого довго катували, а потім убили.

Мученик Феодот Анкірський був похований в Малосі, пізніше там побудували церкву святого мученика Феодота.

7 листопада за новим стилем вшановують пам’ять чудотворної ікони Божої Матері “Взграння Немовляти” (“Пелагонітісса”), яка вважається покровителькою жінок, зокрема вагітних.

"Пелагонітісса" /Вікіпедія

Свято 7 листопада за старим стилем – день пам’яті мучеників Маркіяна і Мартирія.

Прикмети на 7 листопада

За прикметами цього дня дивилися, якими будуть погода найближчим часом, зима і навіть весна:

туман уранці – чекай відлиги;
листя ще не опало – до суворої зими;
ворони сидять на нижніх гілках – буде сильний вітер;
випало багато снігу – наступного року буде гарний урожай;
сонячний день – до ранньої весни;
суха погода, без опадів – зима буде з морозами і хуртовинами;
зірки тьмяні – до холодів і негоди.
У народному календарі 7 листопада – Федотів день. За старих часів за традицією цього дня підгодовували синиць, горобців, щигликів, омелюхів, а якщо бачили зимородка, значить, зима прийшла остаточно.

Що не можна робити 7 листопада
У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

сваритися, скандалити;
пліткувати і злословити;
відмовляти в допомозі;
лінуватися.
За народними прикметами, цього дня також не можна довго спати і в’язати, а вагітним жінкам не варто їсти на ходу – малюк буде неспокійним.

Що можна робити 7 листопада
У святого Феодота Анкірського просять про допомогу в справах, зцілення від хвороб і зміцнення віри. Перед іконою Божої Матері “Пелагонітісса” моляться про дарування дітей, благополучну вагітність і пологи, здоров’я малюка і мами.

Цього дня не можна в’язати, але можна ткати, прясти або вишивати – святого Феодота вважають покровителем жіночого рукоділля.

7 листопада – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають: Федір, Олександр, Олексій, Афанасій, Богдан, Валерій, Василь, Веніамін, Георгій, Григорій, Євген, Єгор, Єлизавета, Іван, Іларіон, Кирило, Костянтин, Максим, Михайло, Микола, Павло, Сергій, Ян.

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.