8 Грудня, 2023 9:33 am

  Вoдіям забоpонили зупинятися на узбiччях, і це ще не все. В Укpаїні ввели нові ПДР

  Нові правила стосуються включених фар та перевезення дітей, а також зупинок поза встановленими ділянками.

  20 жовтня Уряд України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Зміни здебільшого зумовлені необхідністю наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

  Кабмін дав роз’яснення нових заборон на своєму сайті.

  Повідомляється, що раніше, для транспорту, що рухається у світлу пору доби поза межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня діяла вимога включати денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції авто — ближнє світло фар. Тепер такий часовий проміжок відмінено, і зазначене правило для транспортних засобів застосовується постійно.

  У поясненні зазначається, що практика постійного застосування денних ходових вогнів (ближнього світла фар) позитивно зарекомендувала себе в ряді європейських країн.

  За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлу пору доби скоротилася на 10-15%.

  Крім того, забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 150 см, (порівняно з попередніми вимогами до зросту дитини — 145 см) у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

  У роз’ясненні говориться, що використання дитячих утримуючих систем — це не лише пасивна безпека вашої дитини, її життя та здоров’я, але й імовірність того, що у випадку ДТП вона залишиться живою чи отримає менш серйозні травми.

  Водіям також заборонено зупинятися на узбіччах: на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 або 6.15.

  Джерело

  Comments (0)

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.